Відповідно до плану роботи відділу культури, туризму та діяльності засобів масової інформації Брусилівської  селищної ради  було проведено літературно-мистецьку зустріч «Тарас Шевченко- великий син вкраїнського народу»  по вшануванню пам’яті великого Кобзаря, на яку запросили школярів Брусилова, вчителів, працівників селищної ради, райдержадміністрації, установ культури.

Біографія Тараса Шевченка відома всім- він був сином мужика- і став  володарем у царстві духа. Він був кріпаком-  і став велетнем у царстві людської культури. Він був  самоуком - і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам та  книжним ученим. Доля не шкодувала йому страждань, але не перетворила золота його душі на іржу, його любові до людей- на ненависть і погорду. А серце поета, разом з усіма його почуттями, сподіваннями, щодня й  щогодини було в Україні. В  творах Шевченка поєдналися простота і геніальність, ніжність і полум’яність, гірка сльоза і прометеївська сила волі. Про це у своєму слові зазначила секретар селищної ради Волошенко А.А., про це читали Тарасові поезії учні Брусилівської гімназії та загальноосвітньої школи №1 і співали та грали  учні музичної школи, про  це можна було прочитати у безсмертному «Кобзареві» на виставці літератури.  «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття, і голос твій нам душі окриля. Встає в новій красі, забувши лихоліття, твоя, Тарасе, звільнена земля!..» - звучало у всесвітньо відомих Шевченкових  «Думи мої, думи мої…» та «Реве та стоге Дніпр широкий», які разом з народним ансамблем «Чарівниця» селищного Будинку культури співали присутні в залі діти і дорослі.

Андреєва Г.М., методист СБК