Брусилівський музей "Дивосвіт Олексія Макаренка"
ОЛЕКСІЙ ДМИТРОВИЧ МАКАРЕНКО –– український художник-самоук, народний майстер декоративно-прикладного мистецтва, заслужений майстер народної творчості України, перший лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, ще одного нашого відомого на весь світ земляка.
«Його людська доля глибоко драматична, щоб не сказати трагічна, бо для когось іншого вона і справді стала б чорною безвихіддю, а Макаренко силою свого мужнього характеру вирвався з безпросвітності життя на світлий шлях волі й долі митця…
Народився Олексій Дмитрович 21 вересня 1936 року в селі Брусилів.
Сім’я жила на вулиці Цегельній. У мами Василини й тата Дмитра було 4 дітей: сини Віктор, Григорій, Олексій та донька Люба.
Творчий доробок Олексія Макаренка, починаючи з 70 р.р. ХХ ст. окреслюють поняттям «платковізм», або «пелюстковізм», Тому цілком закономірно прийшло у народного майстра захоплення казковим національним епосом і насиченими фольклором та міфологією творами Тараса Шевченка, Лесі Українки, М.Коцюбинського, Ю.Словацького.
Творчість Олексія Макаренка – це унікальне явище в пантеоні декоративно-прикладного мистецтва України. Чогось подібного немає навіть у світовому мистецтві, адже він створив свій власний унікальний стиль у малюванні – платковізм, або пелюстковім, якого не існує більше ніде у світі. Суть його полягає в декоративних кольорових спалахах вивертів пелюсток квітів і дерев. Аби досягнути зорового ефекту, автор експериментував із кольором, щоб пелюстка «світилася», накладав різні відтінки, а самою пелюсткою відтворював сюжетну канву.