Фото без опису  У червні цього року колектив Комунальної установи « Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради поповнився фахівцями із соціальної роботи відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Віднині у таких населених пунктах як Хомутець,  Водотиї, Соловіївка, Нові Озеряни, Скочище, Морозівка, Містечко працюють фахівці із соціальної роботи. Всі вони здобувають вищу освіту за спеціальністю «Соціальна робота» в Житомирському економіко-гуманітарного інституті ВНЗ Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Оплату навчання, яке проходить на базі Брусилівського інформаційно-консультативного центру цього вищого навчального закладу, здійснює Брусилівська селищна рада.

Фахівці із соціальної роботи мають великий обсяг роботи, зокрема:1.виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують соціальної підтримки та надання соціальних послуг, а саме:

-осіб/сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

-осіб/сімей, які потребують соціальної /або психологічної підтримки;

-учасників антитерористичної операції, сімей учасників антитерористичної операції, організація надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;

-осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;

-випускників інтернатних закладів з метою підготовки до самостійного життя;

-сімей, діти яких перебувають в інтернатних закладах за заявою батьків;

2.соціальне супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;

3.соціальний патронаж опікунських сімей;

4.соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування (ПС, ДБСТ, опіка);осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; осіб, що постраждали від торгівлі людьми, насилля, жорстокого поводження, гендерної нерівності; осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю; внутрішньо переміщених осіб/сімей;

5.відвідування сімей з метою перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини та сімей одиноких матерів.

В полі зору фахівця із соціальної роботи також особи/діти, звільнені з місць позбавлення волі та особи/діти, засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, вагітні жінки, визначення потреб особи/сім’ї у соціальних послугах та ведення банку даних осіб/сімей, участь у реалізації державної соціальної політики шляхом здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями осіб, дітей, сімей з дітьми та надання їм якісних соціальних послуг згідно державних стандартів, сприяння формуванню в громаді сімейних цінностей та засад відповідального батьківства, співпраця з представниками соціальної сфери громади (працівниками служби у справах дітей, закладів освіти, охорони здоров'я, внутрішніх справ,  культури за місцем проживання) в наданні соціальних послуг  особам, дітям та сім’ям з дітьми у відповідності до їх потреб, впровадження нових соціальних технологій, спрямованих на виявлення отримувачів соціальних послуг на ранніх стадіях життєвих проблем.

У липні до  цієї важливої та відповідальної для нашої громади роботи приступить ще 5 фахівців  із соціальної роботи.

В.В.Мазуренко, директор  центру соціальних послуг