Фото без опису     У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй 30 липня проголошено Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Вищевказаною організацією зазначено, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків, дітей з усіх куточків світу, які постраждали від торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Згідно з листом Міністерства соціальної політики України від 13.06.2017 року № 12085/0/2/-17, одним із пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини є боротьба з торгівлею людьми.

Проведена робота Урядом України у сфері протидії торгівлі людьми високо оцінена міжнародними експертами, зокрема групою експертів з протидії торгівлі людьми Ради Європи (ГРЕТА), яка відвідала Україну з моніторинговим візитом у 2014 році.

За результатами візиту міжнародні експерти надали перелік рекомендацій, які Україна повинна виконувати задля покращення ситуації у сфері протидії торгівлі людьми, а саме;

• посилити проведення заходів з протидії торгівлі людьми, вчиненої з метою трудової експлуатації, покращити ідентифікацію осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надавати їм відповідну соціальну допомогу;
  • посилити ідентифікацію іноземців та осіб без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема серед неповнолітніх, розлучених із сім’єю, нелегальних мігрантів та шукачів притулку;
  • проводити заходи з метою зменшення особливої вразливості до торгівлі людьми груп, що перебувають у несприятливих соціальних та економічних умовах;
  • проводити заходи щодо зменшення випадків торгівлі людьми всередині країни.

У 2016 році Мінсоцполітики анонсувало початок підготовки Стратегії інформаційної політики в сфері протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми і забезпечення їм рівних прав і можливостей. Одним із завдань цієї Стратегії є формування розуміння того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю, а також попередження та формування нетерпимої поведінки, нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації людини. До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики  проведе широкомасштабну інформаційну кампанію з протидії торгівлі  людьми в усіх областях України.