Фото без опису28 квітня в Брусилові відбулося вручення премії імені Івана Огієнка.

Ця відзнака започаткована у 1994 році з метою вшанування видатної особистості Івана Огієнка, збереження і продовження новими поколіннями його справ і діянь, яким він присвятив усе своє життя.

Премія, відповідно до Положення, присуджується за заслуги у розвитку національної духовної культури, утвердження української державності, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди у номінаціях: «Література», «Мистецтво», «Освіта», «Наука», «Громадська, політична та духовна діяльність».

Цього року програма урочистостей була досить насиченою, адже лауреати премії, члени комітету в справах премії Івана Огієнка, гості Брусилівщини та громадськість об’єднаної територіальної громади взяли участь у наступних заходах:

- закладання перших цеглин стіни Української Свято-Воскресенської церкви Київського патріархату;

- освячення фундаменту каплички, закладеної поблизу місця поховання батьків Івана Огієнка;

- висадка саджанців дерев у новому парку біля каплички;

- Відкриття меморіальної дошки на будівлі, в якій протягом 1916-1919 років розміщувалось Вище початкове училище, відкрите з ініціативи та сприяння Івана Огієнка;

- екскурсія до криниці Івана Огієнка;

- екскурсія до пам’ятного знака на місці хати Івана Огієнка;

- проведення урочистостей у селищному Будинку культури.

Цьогорічними лауреатами премії імені Івана Огієнка стали:

-         Володимир Святненко, письменник-краєзнавець;

-         Микола Бутковський, художник-живописець;

-         Микола Буравський, народний артист України, художній керівник Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня»;

-         Георгій Філіпчук, академік НАПУ;

-         Галина Дацюк, журналіст, громадський діяч;

-         Віталій Мацько, доктор філологічних наук.

На завершення церемонії  лауреатам та всім учасникам заходу дарував своє мистецтво колектив Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня».