ЯК ЗМІЦНИТИ   ІМУНІТЕТ?

ЯК ЗМІЦНИТИ ІМУНІТЕТ?

1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету». Його було започатковано за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 2002 році. Мета цього дня -  залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

ЩЕ РАЗ ПРО СКАЗ

ЩЕ РАЗ ПРО СКАЗ

     Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується - смертю.  Людина заражається під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. В слині вірус зберігається 1 добу, в замороженому стані 75 днів. Вірус потрапивши до рани, може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах. Після нагромадження в ЦНС починається відцентровий рух до слинових і очних залоз. Інкубаційний період захворювання від 7 днів до року і навіть більше. Поширюють сказ у природі – лисиці, вовки, бродячі собаки. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати у населені пункти, нападати на людей або тварин. Сказ у собак. Хвора тварина стає пригніченою лежить, втрачає апетит, до води байдужий. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко, в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети, може тікати з дому, нападає на людей. Період збудження триває 3-4 дні, а гине - на 6-8 день хвороби. Це класична картина. Але за будь якого випадку поведінка тварини змінюється, що має насторожити господаря. Найчастіше сама собака стає причиною зараження людини, тому що живе в оточенні людей. Прищеплений собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження в нього не виникає агресивності, бажання кусати  не виділяється слина, вірус сказу в слині відсутній. Сказ у котів має значно гостріший перебіг. Перші ознаки: наростаючий неспокій, збудження, хриплий голос, переляканий погляд, агресивна поведінка, нападає, уникає господарів. Під час нападу її важко відірвати від рани через спазм жувальних м’язів. Рани глибокі, краї їхні злипаються і важко піддаються обробці. Сказ у ВРХ, ДРХ, свиней, коней - хворіють  на буйну форму сказу. У тварин спостерігається рев, сильне слиновиділення, статевий потяг, параліч. Сказ у людини. Інкубаційний  період  у  хворої  на  сказ людини триває від 7 днів до року, найчастіше він сягає 77-90 днів.

Як зберігати харчові продукти з дотриманням температурних режимів у разі вимкнення світла

Як зберігати харчові продукти з дотриманням температурних режимів у разі вимкнення світла

   На сьогоднішній день на території Полтавської області введені віялові відключення систем електропостачання, що може суттєво вплинути на безпечність та якість харчових продуктів в процесі їх виробництва, обігу, зберігання та/або реалізації.

Щодо обов’язкового проведення ідентифікації сільськогосподарських  тварин!

Щодо обов’язкового проведення ідентифікації сільськогосподарських тварин!

       Відповідно статті 5 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно якої в Україні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин (юридичних та фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин).

СТАН ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРИП ТА ГРВІ СТАНОМ НА 27 ЛЮТОГО 2023

СТАН ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРИП ТА ГРВІ СТАНОМ НА 27 ЛЮТОГО 2023

 Впродовж  останнього тижня, за період з 20 по 26 лютого 2023року, в Житомирській області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 6897 осіб, що на 2,4% хворих більше  ніж за попередній тиждень. Зростання захворюваності відбулося за рахунок дорослого населення. Відмічається епідемічна активність середнього рівня інтенсивності.