Чи можемо  ми  уявити  поліклініки  без  черг? Без купи паперової  роботи  лікарів? В цивілізованому світі вже  давно  існують  електронні  реєстри  пацієнтів, а  українці,  поки  що,  множать архіви  медзакладів  паперовими  картками.  Зрозуміло,  що   позначається  це і на ефективності  роботи  лікарів,  і  на  якості  лікування, і відбирає  багато   часу.

Одним з потужних  інструментів, який  дозволить докорінно змінити  цю  ситуацію, є  система  еHealth . Поліклініки багатьох  міст  України вже  приєдналися  до  цієї  системи  електронного реєстру  медичних закладів.

Це, в першу  чергу, зручності  для пацієнтів: швидкий  пошук  і вибір  лікаря, запис  на  прийом  до  лікаря,  отримання  рецепта  на  ліки, медична  карта  пацієнта  в  електронному  форматі   і таке інше;    зручності для  лікарів : прозорість  дій  лікаря, що  у  разі  виникнення  якоїсь  проблеми може  підтвердити або  спростувати  правильність призначеного  ним  лікування,  раціональне  використання  часу;  для  керівників закладів -  це незамінний інструмент  управління   кадровими   ресурсами  установи  та їх  навантаженням,  а  також  - контролю  за  коштами,  передбаченими на  надання  медичних  послуг.

Так, найближчим  часом, мешканці  Брусилівщини    зможуть  скористатися  перевагами електронного  реєстру  пацієнтів.  Можливим  це  стало завдяки  сприянню депутата Житомирської  обласної ради   М.М. Рудченка.

20 грудня 2017 року в  Брусилові, за  присутності голови  райради       Рафальської Н.А., селищного  голови Габенця В.В., головного  лікаря ЦРЛ Хабази С.В., головного лікаря Центру ПМСД  Михаленко О.В.,  Микола Миколайович  разом  зі  святковими  привітаннями, вручив   сімейним лікарям та фельдшерам усіх  підрозділів Центру ПМСД  Брусилівської  селищної  ради, 3  комп’ютери та  17  планшетів, вартістю  219500,00 гривень. Це кошти обласного  бюджету,  скеровані депутатом обласної  ради в  рамках  підтримання  пілотного  проекту «Поліклініка  без  черг»    в Брусилівському  районі.

Не залишилися без уваги депутата і  маленькі пацієнти  педіатричного відділення районної  лікарні.  Відвертою  радістю  світилися дитячі  оченята, коли   М.М.Рудченко  дарував їм солодкі « миколайчики»  і  бажав  швидкого  одужання.  Подарунками  для   відділення були два  пульсоксиметри. І  знову питав  про  наболіле, про  те,  чого  ще  не  вистачає. Це було  так  щиро, від душі,  і по  батьківськи.

Не обміліє   ніколи скарбниця людської душі,  коли найцінніший скарб  у  ній -  доброта.

І.Красуленко, спеціаліст відділу охорони

здоров’я  Брусилівської  селищної  ради