7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня стартувала міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно.

          Упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначалися 8 важливих дат. З – поміж них: Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини. Вони створили символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини. Це означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

   В закладах освіти  Брусилівської громади в період з 25 по 9 грудня було проведено низку заходів в рамках акції з метою привернення уваги учасників навчально-виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.

  Практичні психологи   та вчителі класоводи разом з учнями проводили акції, тренінги, анкетування з метою виховання в учнів толерантного ставлення до людей, вміння співчувати, бажання прийти на допомогу.

  Проведені  анкетування на теми «Що ми розуміємо під насильством», «Моє життя в сім’ї та школі», метою яких було розуміння учнів актуальності проблеми насильства в шкільному  середовищі, вміння розрізняти види насильства та в результаті розроблення відповідних стратегій поведінки в ситуаціях ризику.

   Проводилися заняття з елементами тренінгу «Як не стати жертвою насильства» з метою профілактики поведінки, що провокує насильство.

   В дискусіях обговорювалися питання «чи можуть мобільні телефони бути джерелом насилля», так як одним із форм насильства  в сучасному світі є негативні  інформаційні інтернетресурси.

  Розробили стратегію поведінки в даних ситуаціях. Були здійснені відеоперегляди  роликів на теми  «Торгівля людьми», «Українці проти насильства» та ін.

Учні початкової школи  висвітлювали своє бачення та розуміння насильства у малюнках.

Організовані виставки малюнків «Діти проти насильства», «Світ без насильства».

         Особливе значення має те, що діти з особливими освітніми потребами активно включилися і на рівні зі своїми однолітками долучилися до акції, показавши своє бачення проблем насильства, яке є дуже точним.

  За активну участь у академічному та суспільному житті своєї школи,  за участь у виставці малюнків КУ «Брусилівський ІРЦ»   підготував нашим особливим діткам стимулюючі подарунки.