26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.

Сьогодні, за традицією, біля пам'ятного знаку "Жертвам Чорнобильської трагедії" в Брусилові зібралися  учасники  і свідки тих трагічних подій, щоб покласти квіти і згадати своїх друзів  та колег, вшанувати всіх, хто допоміг зупинити  і приборкати "мирний" атом.

Це була найжахливіша катастрофа в історії атомної енергетики, яка забрала життя тисяч людей і спричинила невиправні екологічні наслідки.

Сьогодні ми згадуємо жертв цієї трагедії, а також тих, хто ціною свого життя ліквідовував її наслідки.

Ми дякуємо їм за їхню мужність і самовідданість.

Чорнобильська катастрофа стала уроком для всього світу.

Вона показала, що атомна енергетика несе в собі величезну небезпеку, і що ми повинні бути дуже обережні з її використанням.

Важливо пам'ятати про Чорнобиль, щоб подібні трагедії ніколи не повторилися.