Брусилівська селищна об’єднана територіальна громада
Брусилівський район, Житомирська область

Учні шкіл ОТГ відвідали Мінрегіон та Дім децентралізації

  Переможці учнівського творчого конкурсу «Мої 10 кроків на посаді голови ОТГ» відвідали офіс Мінрегіону та Дім децентралізації, де поспілкувались із посадовцями та експертами, які впроваджують реформу децентралізації в Україні.

 

 Цей візит організував Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою U-LEAD з Європою та Мінрегіоном, для учнів, які написали найкращі роботи на конкурсі. Спільний проект Житомирського Центру та ЖДУ імені І. Франка завершився 26 квітня, коли оголосили переможців, а поїздка до Києва, стала своєрідним подарунком для дітей.
«Дітям потрібно відкривати «таємниці» функціонування влади та міжнародних проектів ще у школі, адже чим раніше діти зрозуміють алгоритми роботи влади, бізнесу, суспільства, тим швидше вони адаптуються та почнуть зміни», - переконаний Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
   У Домі децентралізації дітей зустріла Александра Фелінгер, заступниця директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, яка розповіла про діяльність U-LEAD та відповіла на питання гостей, які цікавилися результатами й планами реформи децентралізації. Учням також провели екскурсію по офісу установи.
Далі переможці конкурсу відвідали офіс Мінрегіону, де поспілкувались із представниками міністерства, яке є двигуном реформи.
«Наша ключова робота – це розвиток громад, і у цих кабінетах ми напрацьовуємо рішення, які згодом реалізовують у громадах. Сьогодні ці діти дивляться та намагаються зрозуміти ці складні процеси, а вже завтра частина із них прийде сюди до нас і буте пропонувати свої ідеї. Саме для цього і потрібні такі проекти, як цей конкурс», - наголосила Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України.
Всього у конкурсі взяли участь близько 40 учнів із 15 ОТГ Житомирщини із яких журі обрали 6 переможців конкурсу, які власне і поїхали разом із своїми вчителями та батьками на екскурсії до Києва.
«У своїй роботі я написала щоденник голови ОТГ, в якому виклала мої плани розвитку громади. Після цієї поїздки, я розумію наскільки важливо, щоб усі мешканці громади долучались до розвитку територій, бо сам голова нічого не змінить», - переконана Софія Грабіна, переможниця конкурсу.
 
 
Дмитро Клименко


« повернутися до списку новин