Правила поводження з електричними приладами

Дата: 27.03.2018 16:19

Кожен день ми користуємось електричними приладами, але потрібно знати, що вони криють у собі небезпеку. Так, дія електричного струму на людину може при­зводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки дія електричного струму, приводять до смерті людини. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись таких правил:

Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електроса­мовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними.

·       Якщо дивитесь телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути.

Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.

·       Переважна кількість побутових електроприладів є пе­реносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. Також буває, що електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайтеся оголених місць, бо це може призвести до травми.

·       Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електро­прилади.

·       Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом.

·       Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники та кавоварки.

·       Не торкайся мокрими руками та не витирайте вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.

·       Не можна підвішувати речі на кабелі.

·       Не можна бавитись із штепсельними розетками – це загрожує вашому життю.

·       Коли ідете з дому – всі електроприлади мають бути вимкнені.

Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей.

Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик!