Фото без опису     5 квітня 2018  року в Брусилівській  ЦРЛ  (вул.Лермонтова, 41)  буде  працювати пункт  забору   донорської  крові. Наприкінці  минулого  року жителі  Брусилівщини  приємно  здивували  організаторів  своєю  активністю, небайдужістю та милосердям.

Для  здачі  крові  прибули  близько  80  мешканців  майже з  усіх  населених  пунктів району,   донорами  стали - 54. Це  безцінна допомога  тим,  хто  опинився  один на один з  недугою. Неможливо  переоцінити важливість   донорської   крові,   коли  людське  життя   тримається  «на   волосині».     Дуже  часто  ми  усвідомлюємо  це  тільки  тоді, коли   близькі  нам  люди,  або й  ми самі  опиняємося  на   межі.

Переливання   крові  - обов’язкова складова  частини  медичної  допомоги.   Донорська  кров -  це  « жива  вода »,   це  тисячі   врятованих   маленьких  і  дорослих  українців.  Щохвилини   хтось  потребує її  під  час  хірургічних  операцій,   після  травмування,  під час  пологів  чи  онкозахворювання.  Кров  потрібна  постійно,  адже   її не можна   довго  зберігати.   Щоб  крові  вистачало  скрізь і  повсякчас   потрібна  достатня   кількість    постійних здорових  донорів. Здорові  люди   можуть  здавати   кров  щонайменше  - двічі  на  рік,  бо цей   процес  не  є   шкідливим для організму,   повне  відновлення  зданої  крові    відбудеться  приблизно   за    36  годин.

Сама  процедура  безболісна і  продовжується     в межах   10  хвилин,  в   зручному   для  донора положенні  та  з  застосуванням   антисептичних   розчинів   і   стерильних   інструментів.  По  завершенні  процесу -  10-15 хвилинний   відпочинок  з  прийомом  гарячого  чаю  з булочкою,  а  далі  -  повернення   до   буденної   діяльності ,  але  без  значного   фізичного   навантаження.  Протягом  наступної   доби   потрібно вживати   багато   рідини.

До  здачі  крові   потрібно   підготуватися  так :

-  за  3 доби   до здачі   крові   не  вживати  будь-яких    лікарських  препаратів,

- за   2  доби  до   процедури  не  вживати алкоголь,

-  за день -   не  вживати  жирної,   гострої  їжі,  копченостей   та ковбасних виробів,  а також молочних продуктів,

-   в  день  здачі крові    лікарі  дозволяють   поснідати , але   це  має   бути  легка   їжа  –   чай  з      печивом,   або   каша   на   воді.

Запрошуємо усіх бажаючих,  здорових  чоловіків  та   жінок  віком  від  18 до 60  років, що  не   мають  обмежень  та   протипоказів,  долучитися до цієї благородної  доброчинної  справи.

Донори  отримають  довідку  про  здачу  крові  на  2 вихідних дні                    ( працюючим),  у відповідності  до  Закону України  «Про  донорство  крові  та  її  компонентів»  та  20  гривень компенсації  на харчування.

Як пишеться  у  священній книзі: «По  справах  твоїх -  і  слава тобі !»

І.Красуленко, спеціаліст відділу  охорони

здоров’я Брусилівської  селищної  ради