Туберкульоз -  для  нас тема болюча

Дата: 25.01.2018 15:13

Показник  захворюваності  на   активний  туберкульоз населення в районі  ( за  даними  минулого  року)  значно  перевищує середньообласний. До  того ж,  в 2017 р. було  зареєстровано  два випадки   позалегеневого  туберкульозу  у дітей  до  14 років.

Керівництво  громади  приділяє   значну  увагу питанням  боротьби з  туберкульозом  .

В  березні 2017  року  сесією  селищної  ради прийнято цільову  соціальну  Програму  протидії  захворюванню  на  туберкульоз на 2017-2020  роки.  Нею передбачені профілактичні (щепленя), діагностичні ( флюорообстеження,  туберкулінодіагностика, лабора-торні  дослідження), лікувальні та ін. заходи. На  їх реалізацію з місцевого бюджету  виділено та  використано 130 тис. гривень. З 10  січня  цього  року   в    Брусилівській   ЦРЛ   запрацював    «оновлений» фтизіатричний  кабінет.

Фтизіатрична  служба  ЦРЛ розмістилася у  відремонтованому  приміщенні, де є окремі  вхід  та  вихід,  необхідний  набір кімнат, дотримується  поетапність  переміщення   пацієнтів. Відокремлено «чисту»  зону для  пацієнтів, які  приходять на  прийом  з  профілактичною метою, кабінет зберігання  та  видачі ліків, створено  умови для  проведення   ДОТ-терапії, де  хворі отримують  протитуберкульозні   препарати  та вживають  їх під  наглядом  медичного  персоналу.

І.Красуленко, спеціаліст відділу охорони

здоров’я Брусилівської селищної ради