Газ — це небезпека!

Дата: 13.03.2018 13:16

З настанням холодів випадки труєння газом та чадним газом стають частішими. Основні причини ті ж самі: порушення правил експлуатації газових приладів, їхній незадовільний технічний стан та несвоєчасний ремонт.

Перед початком опалювального сезону газові прилади необхідно перевірити та відремонтувати.

Перед вмиканням газових приладів обов’язково потрібно перевірити тягу.

Відчувши запах газу, необхідно перекрити кран газопроводу, не вмикати і не вимикати в приміщенні світло та електроприлади.

Категорично заборонено:

·     використовувати газові колонки, газифіковані опалювальні печі при відсутності тяги;

·     користуватися газифікованими опалювальними печами, в яких є тріщини;

·     дозволяти користуватися газовими приладами дітям дошкільного віку, а також особам, які не контролюють своїх дій;

·     залишати печі, які працюють, без нагляду і не доручати дітям наглядати за ними;

·     складати на печах одяг, інші речі, які можуть загорітися, а також спати в кухні чи кімнатах, де встановлені газові прилади.

У разі виникнення небезпеки, пов’язаної з користуванням газом, телефонуйте 104.

До моменту прибуття фахівців газової аварійної служби не можна користуватися відкритим вогнем, курити, вмикати та вимикати електричні прилади.

Пам’ятайте! Порушення правил користування газовими приладами може призвести до тяжких наслідків, адже вміст у повітрі одного відсотка чадного газу смертельно небезпечний.