Краєзнавчий куточок "Бабусина світлиця" у селі Хомутець

Дата: 29.01.2018 12:24

Європа оголосила 2018 й рік Роком культурної спадщини (Year of Cultural Heritage). Кабінет Міністрів України підтримав проект указу Президента України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини в Україні.

У бібліотеках ведеться робота зі збереження історичної та культурної національної пам'яті: створюються фонди краєзнавчої літератури, ведуться наукові дослідження у галузі краєзнавства. Крім того, у сільських бібліотеках-філіях Брусилівської ОТГ вирішено активізувати роботу щодо створення і поповнення краєзнавчих куточків та постійно діючих виставок - збирати в односельців, досліджувати, зберігати та представляти широкому загалу предмети побуту, якими користувалися їх пращури, адже незабаром ці предмети, такі важливі колись в кожній оселі, за непотрібності можуть безслідно щезнути.

Збереження і передача національної пам’яті та її духовно-морального ядра – це справа не тільки усього громадянського суспільства, а й бібліотеки як соціального інституту. Така діяльність бібліотек сприяє росту національної самосвідомості, піднесенню почуття національної гордості за свою історію, культуру, мову, звичаї та традиції.

На фото - матеріали для краєзнавчого куточка "Бабусина світлиця" зібрані в бібліотеці-філії с.Хомутець бібліотекарем С.І.Шкуринською.