8-9 грудня в м.Дніпрі проходив ХІ-й Міжнародний   фестиваль   пісні   «Чорнобильські   мотиви», який проводиться з нагоди Дня вшановування  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Засновниками   та  організаторами   фестивалю   є  Дніпропетровська  обласна організація   Всеукраїнської громадської організації  інвалідів    «Союз ЧорнобильУкраїни», Всеукраїнська громадська організація «Асоціація «Афганці» Чорнобиля» за    підтримки     Дніпропетровської    обласної   адміністрації, Дніпропетровської обласної ради  і  Дніпропетровської міської ради. Головне завдання фестивалю-  активізація Чорнобильського рух, об'єднання  талановитих учасників ліквідації, інвалідів і постраждалих від наслідків  аварії на  ЧАЕС, школярів, студентів та інших небайдужих людей, пошук, розкриття і підтримка творчих здібностей  аматорів- композиторів, солістів і вокальних колективів, виконавців авторської пісні, поетів та читців. Обов’язковою умовою є виконання творів на Чорнобильську тематику. Серед членів пісенного журі цьогорічного фестивалю були народні артисти України Анатолій Гнатюк і Валентина Степова, які переглянули виступи аматорських колективів, солістів та виконавців авторської пісні.  В номінації «Кращий соліст-вокаліст»  дипломом  лауреата фестивалю «Чорнобильські мотиви» нагороджено Марію Титаренко, ученицю Приворотської ЗШ 1-3 ст, а в поетичному конкурсі «Зірка полину» в номінації «Кращий декламатор» дипломом та поетичною збіркою голови журі Лариси Яворської нагороджено Ольгу Андреєву з Брусилова,  відзначено також було чудову підготовку наших дівчаток до участі в конкурсі. В рамках фестивалю проводилась виставка робіт прикладного і декоративно-ужиткового мистецтва, на якій були представлені вишиті бісером ікони та картини  Марії  Кашперської з Брусилова, роботи майстрів народного мистецтва- гончарні вироби  Івана і Данила Решти з Яструбні та вироби з кукурудзяного листя, виготовлені Ганною Куриленко з Хомутця. Учасники і гості святкового гала-концерту  були приємно вражені  роботами наших умільців та із задоволенням купували сувеніри на згадку, а організатори фестивалю нагородили майстрів дипломами фестивалю. В конкурсній програмі фестивалю брали участь 156 учасників від 13 областей України,  ми були   єдиними представниками Житомирщини, яка найбільше постраждала від Чорнобильської катастрофи, за що щиро дякуємо нашим юним учасникам конкурсної програми та народним умільцям. За доброю традицією ми вручили організаторам фестивалю наш запашний брусилівський коровай та святкові сувеніри-подарунки. На згадку були зроблені фото з поважними гостями, членами журі, і надовго залишаться незабутні враження від екскурсії по місту та після перегляду експонатів музею АТО, який створили волонтери Дніпра. «12-му фестивалю бути!»- підтвердили організатори Олександр Рябека і Олег Геращенко, і я вірю, що і наступного року найкращі аматори України представлять свою творчість на «Чорнобильських мотивах». А хто буде від Житомирської області? Кому допоможуть поїхати на фестиваль? Адже організатори забезпечують проживання учасників і частково харчування, а проїзд- це справа самих конкурсантів… І як добре, що на Брусилівщині є небайдужі до мистецтва люди, які не лише морально, а й матеріально сприяють розвитку аматорської творчості. Адже саме завдяки М.А.Компанцю, В.О.Кожухаренку та М.І.Корженку ми і цього року знову підтвердили, що багате талановитими людьми наше Полісся, що, незважаючи на різні негаразди, нам є що продемонструвати на фестивалях і конкурсах!.. Віримо, що в нас буде ще багато перемог, бо не міліють джерела талантів і людської щирості та доброти!..Всім бажаємо міцного здоров’я, творчих здобутків, миру в кожній родині і всій Україні.

Г.Андреєва, голова Брусилівської районної

громадської організації «Союз Чорнобиль»