Правила поведінки на льоду

Дата: 15.01.2018 12:07

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. Скільки радощів вона приносить! Забави на ковзанах, лижах, санчатах! Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .

Ця інформація досить цікава: лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший.

Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.

Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см. При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

Категорично забороняється:

·    перевіряти міцність льоду ударами ніг;

·     виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;

·     спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;

·     збиратися на льоду великими групами в одному місці;

·     виходити на лід якщо поруч теплі потоки води, в місці з’єднання річок, у місці

виходу стічних і промислових вод;

·     виходити на лід в період весняного паводка;

Ні в якому разі не дозволяйте дітям самостійно без нагляду дорослих бавитись на замерзлій водоймі! Не випробовуйте долю та не виходьте на замерзлі водойми без потреби!!!!