В м. Чорноморську (Іллічівську) Одеської області нещодавно проходив ХІ-й Всеукраїнський фестиваль української народної пісні ім. Ю.Штельмаха «Серпневий заспів-2017». Географія колективів- а їх було 37- виявилась дуже широкою- від Житомирської, Рівненської, Київської, Чернівецької,Вінницької, Тернопільської, Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Харківської  та Одеської областей.

Приємно було зустрітися в Чорноморську з аматорами трьох колективів Малинського району. І вже  вдевяте учасником фестивалю був народний аматорський жіночий вокальний ансамбль  «ЧАРІВНИЦЯ» Брусилівського селищного Будинку культури, а аматорський колектив «Долинянка» Долинівського СБК вперше став учасником «Серпневого заспіву».  Святкова хода всіх колективів по Чорноморську на чолі із духовим оркестром міста додала піднесеного настрою і учасникам фестивалю, і господарям та гостям.  Відповідно до Положення учасники фестивалю представляли по три пісні- одною обов’язково була пісня Юрія Штельмаха, а також треба було виконати пісню про свій рідний край. Щирими аплодисментами зустріли глядачі пісню «Брусилівська земля» у виконанні «Чарівниці» і солістки О.Скуратівської та запашний коровай від нашого колективу. Ми не вперше на фестивалі, та хвилювалися, як сприймуть і журі, і глядачі наші пісні. А ще переживали за аматорів «Долинянки»- і  вони достойно представили свою програму… Спогадів і вражень про участь у «Серпневому заспіві» вистачить на цілий рік для всіх учасників фестивалю, а ще залишиться хороший настрій і вдячність добрим людям за прекрасну можливість аматорам представити свій пісенний репертуар, а також скупатися в теплому Чорному морі. І ми знову хочемо сказати щирі слова подяки нашим постійним меценатам-друзям  С.О.Варенику, М.М.Рудченку, В.О.Кожухаренку, М.І.Корженку, М.А.Компанцю, В.В.Габенцю, С.Р.Тарасюку, В.П.Мовчану, П.В.Дзюблику, І.П.Макаренку, Л.О.Горбановській за порозуміння та постійну підтримку. А ще ми дякуємо нашому за  водію О.М.Добровольському, який був частиною нашого колективу і сприяв в створенні хорошого настрою. «Чарівниця»- це закохані в пісню жінки різних професій і різного віку, яких об’єднує бажання дарувати святковий настрій всім оточуючим. І незважаючи на свої домашні турботи вони взяли участь у фестивалі, продемонстрували прекрасну виконавську майстерність, за що ми низько вклоняємось їм всім. Дай, Боже, всім здоров’я і добра, миру та спокою!!!

Галина Андреєва, методист СБК