Народний аматорський фольклорний колектив «Дивоцвіт»

Дата: 22.04.2021 10:11

Народний аматорський фольклорний колектив «Дивоцвіт» діє при Дивинському сільському Будинку культури вже більше 30 років. В 2010 року колективу присвоєно звання «народного», керівник ФК Базилюк Юлія.

В репертуарі фольклорного колективу переважно українські народні пісні - обрядові, календарні, ліричні, жартівливі. Учасники ФК «Дивоцвіт» вивчають і відтворюють звичаї та родинні обряди - випікання весільних короваїв, шишок, дівич-вечори, ліплення свічок, скривання нареченої, народини (відвідування породіллі)  та інші. Фольклорний колектив є дипломантом обласного фестивалю «Обереги памяті», Міжнародного літературно - мистецького свята «Лесині джерела», регіонального фестивалю «Поліське весілля», обласного свята весільного короваю «Короваю, мій раю», конкурсу родинної творчості «Родина».   «Дивоцвіт» був учасником звітів Брусилівщини в рамках творчих звітів районів і міст області. Жодне свято в селі не проводиться без «Дивоцвіту», що став улюбленцем місцевих жителів. В колективі жінки переважно старшої вікової категорії і всіх їх об’єднує любов до української народної пісні та прагнення передати свої здобутки і вміння молодшому поколінню.