Народний фольклорний аматорський колектив «Калина»

Дата: 22.04.2021 09:51

Фольклорний аматорський колектив «Калина» створено у 2001 році при Брусилівському Будинку культури, керівник колективу - Федишина Ксенія.

Головною метою колективу є відродження народних свят, звичаїв та обрядів, відтворення традицій, які побутували як у Брусилівському, так і в північних районах (Народицькому, Овруцькому, Лугинському, Олевському, Ємільчинському) Житомирської області, жителі яких після Чорнобильської катастрофи переселились на Брусилівщину.  «Калина» працює над сценічним відтворенням  весільних та інших побутових  обрядів, свят «Зустрічі Весни», «Симона Зилоти», «Івана Купала», «Обжинки», над обробкою і виконанням українських народних пісень тощо.

ФК «Калина» є переможцем проекту УТ-1 «Фольк-Music» сезону «Зима-2008-2009», обласного фестивалю весільного короваю «Короваю, мій раю». Народний колектив був учасником всеукраїнського свята «Обряди весняного циклу»  в Національному музеї архітектури і побуту в с.Пирогово (м.Київ), творчого звіту Житомирської області в Національному палаці «Україна» м.Київ. Фольклорний колектив брав участь в обласних оглядах-конкурсах «Обереги пам’яті», «Поліське весілля», регіональних фестивалях народної творчості «Пулинський млинець», в районних культурно-масових заходах. Членами колективу є люди різного віку - школярі, студенти, ветерани різних професій, яких об’єднує творчий запал та бажання зберегти і відтворити старовинні звичаї, традиції, обряди.