Брусилівський район, Житомирська область

"З книгою мандруємо Європою"

"З книгою мандруємо Європою" ...під такою назвою відбувся комплекс заходів, які представили  працівники Брусилівської селищної бібліотеки ім.Г.М.Ткаченка на Фестиваль європейських культур, що відбувся у Брусилівській ЗОШ №1.  Цими весняними днями в нашій державі з метою донести до українців національні надбання різних країн європейської цивілізації проводиться День Європи.

Пізнавально-розважальна програма, яку підготували бібліотекарі, була покликана донести до школярів багато невідомого про Європу. А запросити учнів у віртуальну мандрівку відправились - хто з книжками, хто з ноутбуком - заст.директора по роботі з дітьми М.В.Кіщенко, зав.відділом обслуговування читачів І.О.Калейчик та бібліотекар кафедри юнацтва І.В.Толкач. Заходи були проведені з учнями 1х, 5х та 6х класів. Спершу діти дізнавалися короткі відомості про ЄС та активно відповідали на питання вікторини.  Відео про невеличкі охайні європейські містечка надихало й собі дбати про порядок у рідному селищі, а двохвилинна відеоподорож столицею Франції зацікавила навіть першокласників - вони з нетерпінням чекали, коли вже нарешті буде показано Ейфелеву вежу. А потім, разом з бібліотекарями, які представили книги та медійну презентацію (за основу взяли розробку колег), школярі здійснили казкову уявну подорож деякими європейськими країнами. А допомогли у цьому казкові герої – представники цих держав - відомі нам з раннього дитинства: Карлсон, Вінні Пух, Снігова Королева, Червона Шапочка та інші, а вже при поверненні з подорожі, на "домашній" станції зустрічали герої українських народних казок, що гідно представляють нашу державу в Європі на рівні кращих казок світу. Наприкінці заходів школярі мали можливість ознайомитись з новими виданнями перекладів творів європейських письменників, які надійшли до фонду бібліотеки.

Під час мандрівки усі переконались, що Європа – батьківщина багатьох народів, культур, мов, традицій.  Дітям ще рости, і рости, мандрувати по світу та дбати про добробут своєї Батьківщини - Україна має всі передумови, щоб стати в один ряд з європейськими державами. А працівники бібліотеки, як завжди, дякують освітянам за співпрацю та, у даному випадку, за можливість взяти участь у такому феєричному дійства.