«Ніхто не забутий… На попіл ніхто не згорів. Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть і доки є пам’ять в людей і серця матерів, доти й сини, що спіткнулись об кулі, живуть… Ніхто не забутий… На попіл ніхто не згорів!»-  звучало на урочистому заході в День памяті і примирення в селищному Будинку культури. Минають роки, відлітаючи у вічність.  Все далі і далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив  Україну від гітлерівської агресії.

      В цей день ми вшановуємо  пам’ять тих, хто загинув на фронтах Другої світової війни і хто не повернувся з далеких доріг Афганської війни,і  тих солдатів, які віддали своє життя  на сході нашої країни, захищаючи незалежність України. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями   об'єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою  землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона- запорука неминучості нашої перемоги сьогодні- про це у своїх виступах на урочистому зібранні говорили голова  Брусилівської  селищної ради Габенець В.В., перший заступник  голови Брусилівської райдержадміністрації Ненюк О.О., голова Брусилівської районної ради Рафальська Н.А., голова районної організації ветеранів війни і праці Гаєвський  М.І., голова районної організації ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів Кучеренко В.В. та  голова громадської  організації «Атошник Брусилівщини» Ненюк А.А.. Сльози з’являлися на очах глядачів впродовж всього дійства, адже і кадри кінохроніки на екрані, пісні, вірші і танці у виконанні дітей і аматорів СБК знову й знову нагадували про всі лихоліття Другої світової війни, про героїзм наших земляків на сході України в цей мирний час. Ми свято шануємо пам’ять усіх, хто власним життям нашу юність зберіг. Хто впав за свободу у грізну годину, за землю священну, за Україну!..

    У березні 2015 року указом Президента України запроваджено День пам'яті та примирення, який відзначається 8 травня. В цей день, а також 9 травня кожного року, коли відзначається   День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, використовується квітка червоного «маку пам’яті» з гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо…». Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями  об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона- запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. «Ми хочемо без воєн жити- хай буде мир на всій землі. За мир, щоб сміятись! За мир, щоб трудитись! За мир, щоб троянди цвіли, щоб квіти буяли і діти росли!»

                                                           

            Г.Андреєва, методист СБК.