Правила поведінки при лісовій пожежі

Дата: 17.05.2018 11:30

Лісова пожежа - це неконтрольоване горіння рослинності, яке стихійно поширюється по лісовій території, явище зовсім не рідкісне. Такі лиха відбуваються щорічно і залежать багато в чому від людини. Лісові пожежі при сухій погоді і вітрі охоплюють значні простори. У весняний період основною причиною виникнення пожеж є сільськогосподарські пали, які наводяться з метою знищення торішньої сухої трави.
Від вогню гине ліс і заготовлена лісова продукція, торф. Нерідко лісові пожежі призводять до каліцтв або загибелі людей і тварин.

Заходи захисту при пожежі:

• виявивши осередок пожежі, необхідно вжити всі заходи по його ліквідації, рятування людей і матеріальних цінностей, негайно повідомити про пожежу за телефоном «101»;
  • при необхідності проходу через зону горіння слід затримати дихання, щоб при вдиху не обпекти дихальні шляхи;
  • в екстремальних випадках виходити доведеться не тільки по дорогах, а частіше вздовж річок, струмків і безпосередньо по воді;
  • при наближенні вогню до населеного пункту жителям необхідно евакуюватися;
  • при пожежах треба остерігатися високої температури, задимленості і загазованості, вибухів, падіння дерев і будівель, провалів у прогорілий ґрунт;
  • небезпечно входити в зону задимлення, якщо видимість менше 10 м;
  • для захисту від чадного газу треба дихати через вологу тканину;
  • виходити з зони пожежі треба проти вітру, тобто у тому напрямку, звідки дує вітер;
  • при гасінні лісових пожеж використовуйте гілля листяних дерев (берези, ліщини), лопати тощо; гілками слід захльостувати край пожежі, за допомогою лопат засипати його ґрунтом.

Тому звертаємо увагу  та нагадуємо керівникам господарств, підприємств та особливо жителям району  - задумайтесь чи варто розпалювати вогонь на присадибній ділянці, лузі, а тим більше в лісі.

Брусилівський РС УДСНС України у Житомирській області