Брусилівська селищна об’єднана територіальна громада
Брусилівський район, Житомирська область

Відбулась нарада колективу комунальної установи «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради

  За участю заступника селищного голови Шкуратівського В.В., в.о.старост за територіальною належністю   в приміщенні селищної ради відбулась нарада колективу комунальної установи «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради. В ході наради підсумовано роботу установи за 9 місяців поточного року, обговорено питання інвентаризації осіб, які отримують соціальні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома, а також схвалено колективний договір установи на 2017-2020 роки.  

         Одним з  рішень  виконкому селищної ради  від 06.09.2017 було провести на території населених пунктів Брусилівської селищної ради інвентаризацію осіб, які потребують надання соціальної допомоги. Це викликано тим, що Міністерство соціальної політики України у своїх  рекомендаційних листах, на виїзних нарадах,  які вони проводять в  областях, націлює увагу на тому, що     надання соціальних послуг державними та комунальними закладами   повинне здійснюватися для тих, хто цього дійсно потребує, а це  повністю одинокі громадяни похилого віку, в яких зовсім немає рідних, люди з інвалідністю і ті, хто потрапив в інші складні життєві обставини, такі як бездомність, стихійне лихо та ін.  Одинокопроживаючі, а це ті, хто має дітей, але діти та онуки живуть за межами села, району, області, отримують соціальні послуги на платній основі. Безкоштовно лише ті з них, у кого діти пенсійного віку. У них є на це право і його в них ніхто не відбере. Ціни на платні послуги соціальні.

          На минулому тижні дирекція установи спільно з в.о.старостами розпочала детальну інвентаризацію осіб, які отримують соціальні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома. Цю справу вже  зроблено на території сіл Нові Озеряни, Привороття, Романівка, Пилипонка, Хомутець, Краківщина.  

           Що виявляємо в ході інвентаризації? Наприклад, особа похилого віку 10 років отримує соціальні послуги. Раніше поруч не було рідних, які згідно із законодавством повинні надавати допомогу. А в  цьому році до матері чи батька переїхала донька,  або син, онуки. І якщо є такий постійний догляд за старенькими, то така особа підпадає під зняття з обслуговування. 

         Заступник селищного голови Шкуратівський В.В. та  директор  комунальної установи «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради Мазуренко В.В. у своїх виступах відмітили, що робота соціального робітника на селі це не тільки  якісне надання соціальних послуг одиноким, одиноко проживаючим  непрацездатним особам похилого віку, інвалідам, а й тісна співпраця з в.о.старостами за територіальною належністю, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань соціального захисту населення серед жителів, надання вчасної допомоги в оформленні державних соціальних допомог, допомога  працівникам відділу центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у роботі із сім’ями, молоддю, дітьми.   

 

 

                           Кушнір А.І., фахівець із соціальної роботи І категорії

                           КУ «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради

 

 « повернутися до списку новин