УРОЛІТІАЗ:  ПОМЕНШЕ СОЛІ,  ПОБІЛЬШЕ  РІДИНИ

Однією  з найпоширеніших недуг  у сучасному світі є  сечокам'яна хвороба (СКХ)  або уролітіаз -- утворення різних твердих тіл у сечовому міхурі, нирках і сечоводі. При цьому з року в рік кількість тих, хто страждає на цю недугу, дедалі збільшується.

У Брусилові відзначили 141-у річницю з дня народження Івана Івановича Огієнка (митрополита Іларіона)

16 січня біля пам’ятника І.І.Огієнку відбувся мітинг  з нагоди 141-ї  річниці з дня народження нашого славного земляка, відомого вченого, літератора, перекладача, діяча культури та громадського діяча, ієрарха православ’я митрополита Іларіона, людини, котра все своє життя пристрасно й одержимо творила Україну і стала духовним світочем української нації.

#ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: НА ПІДТРИМКУ ЗСУ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ ЖИТОМИРЩИНИ ПЕРЕРАХУВАЛИ ПОНАД 935 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ

Упродовж 2022 року платниками податків області перераховано до державного бюджету 935,3 мільйонів гривень військового збору. Порівняно з 2021 роком надходження збору зросли на 73,2% або на 395 мільйонів гривень. У грудні надійшло 118,8 мільйонів гривень. Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Житомирській області.

ХАРЧУВАННЯ ВЗИМКУ: 8 КОРИСНИХ ПОРАД

На календарі й надворі – зима. Вона цього року мінлива: то мороз – то відлига й плюсова температура. Втім, зимовий сезон так чи інакше впливає на стан нашого здоров’я.  У зимовий час організм людини відчуває колосальну нестачу світла й тепла, унаслідок чого сповільнюються обмінні процеси.  Через це багато людей відчувають взимку  млявість, швидку втомлюваність і поганий настрій. Тому зимовий  раціон повинен бути максимально різноманітним: до нього обов'язково мають входити і м'ясо, і риба, і молочні продукти, фрукти, овочі. Щоб почуватися бадьоро й енергійно взимку, варто дотримуватися кількох простих рекомендацій.

ЗАХИСТИМО  ДІТЕЙ  ВІД  БРУДНОГО  ПОВІТРЯ

Забруднене повітря – одна з причин виникнення  багатьох легеневих (і не лише) хвороб. Ця проблема в останні роки набула в нашій країні великої актуальності. Столиця України – місто Київ – стабільно входить до десятки міст з найбруднішим у світі повітрям. А у вересні нинішнього року Київ взагалі очолив цей рейтинг ставши  найбільш забрудненим містом планети за рівнем якості  атмосферного повітря.

ВИСОКИЙ ТИСК: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА

Стійке підвищення артеріального тиску (яке в медицині має назву артеріальної гіпертензії)  - один із найсерйозніших чинників, які впливають на ризик смерті сучасної людини. Можна сміливо говорити, що саме він забирає найбільше життів на планеті. Відтак боротьба з цією проблемою набуває щоразу все більшої актуальності.

АМУ: Скасування пайової участі забудовників як предтеча скандального №5655

Усупереч світовому досвіду та позиції очільників громад у 2019 року Верховна Рада України скасувала обов’язок забудовників сплачувати до бюджетів територіальних громад кошти пайової участі. Тоді суспільство запевнили, що така ініціатива призведе до зменшення вартості будівництва і, відповідно, житла. В результаті, житло не стало доступнішим, а місцеві бюджети від нововведень втратили мільйони гривень.