Усупереч світовому досвіду та позиції очільників громад у 2019 року Верховна Рада України скасувала обов’язок забудовників сплачувати до бюджетів територіальних громад кошти пайової участі. Тоді суспільство запевнили, що така ініціатива призведе до зменшення вартості будівництва і, відповідно, житла. В результаті, житло не стало доступнішим, а місцеві бюджети від нововведень втратили мільйони гривень.

Фото без опису

  Сьогодні ж на порядку денному наступна ініціатива — «реформа» містобудування. Експертне середовище, муніципальні фахівці знову надають перелік застережень і виступають проти проголосованої редакції. І українське суспільство не хоче наступати на граблі — буквально за лічені години необхідну кількість голосів набрала петиція до президента України про накладання вето на законопроєкт №5655.

  Наразі цей законопроект ухвалений Верховною Радою, але представники місцевого самоврядування сподіваються на вето Президента. Відповідні звернення ухвалюють і місцеві ради Житомирської області. Зокрема, 23 грудня 2022 року Райгородоцька сільська рада прийняла звернення до Президента України щодо застосування до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021) право вето.

  Автори документа декларують дерегуляцію, діджиталізацію, прозорість і здешевлення будівництва. Противники проголосованої редакції звертають увагу на знищення контролю за забудовниками та повернення до централізації галузі.  Аналогічні дискусії практично в тому ж складі з кожної із сторін, з тим же ж головним автором ідеї та проєкту вже відбувалися кілька років тому, коли скасували сплату на користь громад пайової участі забудовниками. Тоді суспільство запевнили, що скасування пайової участі призведе до зменшення вартості будівництва і, відповідно, житла.

  Але щось пішло не так. Детальніше у матеріалі за посиланням https://zn.ua/ukr/internal/skasuvannja-pajovoji-uchasti-zabudovnikiv-jak-predtecha-skandalnoho-5655.html

 

Прес-служба Житомирського РВ АМУ