Станом на кінець січня 2023 року в Україні на обліку перебувало близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

   За повідомленням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у 2023 році внутрішньо переміщеним особам автоматично продовжуються виплати щомісячної грошової допомоги від держави: 3 тисяч гривень для дітей та осіб з інвалідністю й 2 тисяч гривень для всіх інших осіб.

Фото без опису

            Право на отримання допомоги на проживання у новому році мають такі категорії громадян:

- особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф;

- особи, які мають непридатне для проживання або зруйноване житло і подали до 20 травня 2022 року заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через портал «Дія»;

- особи, які мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження або знищення нерухомого майна через бойові дії, терористичні акти, диверсії, спричинені агресією рф;

- особи, які отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання станом на 24 лютого 2022 року;

- особи, які повторно перемістились із тимчасово окупованих територій або територій, на яких ведуться бойові дії після 24 лютого 2022 року.

     Отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання можна за допомогою застосунку «ДІЯ». Також внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до органів соцзахисту населення, в ЦНАП або до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної міської ради.

     Внутрішні переселенці можуть скористатися адміністративними послугами від держави за допомогою засторонку «ДІЯ» та на відповідному вебпорталі.

            Завдяки цифровізації держпослуг у застосунку «ДІЯ» можна:

- отримати довідку ВПО та подати заявку на виплату грошової допомоги на проживання (за даними Мінсоцполітики цією послугою вже скористалися понад 1,4 мільйона громадян України);

- змінити місце фактичного проживання ВПО (послугою скористалися понад 45 тисяч осіб);

- скасувати довідку ВПО (послугу отримали  близько 75 тисяч людей).

    Така можливість стала доступною завдяки обміну даними між інформаційно-комунікаційними системами державних органів, у тому числі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та порталом «ДІЯ». Це забезпечує швидку й автоматизовану верифікацію даних внутрішньо переміщених осіб.

   Також внутрішньо переміщені особи на порталі «ДІЯ» можуть подати заявку на участь у програмі «Надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам», яка реалізується в межах спільного проєкту Мінреінтеграції та Держмолодьжитла.

 

Підготовлено за матеріалами офіційного

веб-сайту Мінреінтеграції України