14 грудня – день, коли Україна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  Це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку. Пам'ять про чорнобильську трагедію буде завжди жити в наших серцях, в наших спогадах, в наших словах і діях, а подвиг героїв назавжди закарбується в літописі людської мужності і незламності духу.  Ліквідатори - це мужні чоловіки і жінки, які не побоялися стати на боротьбу із невидимим ворогом, бо знали, що від них залежить майбутнє не тільки України, а й всієї планети.   Ми завжди повинні пам’ятати імена героїв, які, не шкодуючи себе, першими кинулися в серце палаючого реактора. Схиляємо голови перед учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, які живуть поруч з нами, а особливо перед тими, хто відійшов в небуття…  В Брусилові, за традицією, біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської трагедії» зібралися учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи громади, щоб вклонитися пам’яті своїх загиблих і померлих побратимів,  та згадати події 1986-1990 років, в які відбувалося відселення із 30-ти кілометрової зони,  зони відчуження та із зони безумовного (обов’язкового) відселення. На жаль, з кожним роком все менше залишається учасників тих трагічних подій… На згадку про наші традиційні зустрічі залишаються фотографії, якими ми поповнюємо фотоальбом «Літопис Чорнобиля». А Брусилівський селищний голова Володимир Габенець запропонував посадити дерева як нагадування про села, які з Народицького, Овруцького, Лугинського та інших районів переселилися на Брусилівщину, і з цією пропозицією погодилися всі присутні на зустрічі. Отож, надіємося, що весною, в квітні, ми знову зустрінемося та разом з дітьми висадимо нові деревця, як надію на щасливе майбутнє нашого краю без Чорнобилів, без війни, без карантинів і хвороб. Всім бажаємо здоров’я і мирного неба!

Галина Андреєва, голова Брусилівської районної громадської організації «Союз Чорнобиль»