З метою забезпечення прав дітей на виховання в сімейному оточенні, реалізації  державної політики з питань захисту прав дітей та впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 09.06.2017 № 526-р, рішенням четвертої  сесії Брусилівської селищної ради восьмого скликання від 16.12.2020 № 55  було затверджено Перспективний план  розвитку послуг щодо забезпечення законних прав та інтересів дітей у Брусилівській селищній територіальній громаді на 2020-2026  роки».

Головними завданнями цього плану є:

повернення дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду та виховання, в біологічні сім’ї, або сім’ї які їх замінюють: це дитячі будинки сімейного типу, це прийомні та опікунські сім’ї. До трьох діючих на території Брусилівської селищної територіальної громади дитячих будинків сімейного типу планом передбачено створення ще двох,  а також кількох прийомних сімей;

надання якісних соціальних, медичних, освітніх послуг;

не допущення потрапляння у дитячі інтернатні заклади дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

З метою підвищення рівня взаємодії структурних підрозділів органів влади, місцевого самоврядування,  надавачів соціальних, медичних, освітніх послуг, установ,  підприємств та організацій незалежно від форм власності, громадських, благодійних та релігійних формувань щодо попередження бездоглядності, безпритульності, складних життєвих обставин дітей, створення скоординованої, стійкої системи забезпечення і захисту їх прав, заснованої на принципі дотримання найвищих інтересів дитини, які попередили б її розлучення з сім’єю та  реалізацію завдань і принципів Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей необхідно було створити  Координаційну раду з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї. На засіданні виконавчого комітету Брусилівської селищної ради, що відбулося 3 лютого 2021 року, рішення з цього питання, положення та склад координаційної ради прийнято. Координаційна рада щороку у грудні місяці буде інформувати Брусилівську селищну раду про виконання Перспективного плану розвитку послуг щодо забезпечення законних прав та інтересів дітей у Брусилівській селищній територіальній громаді на 2020-2026  роки.

Валентина МАЗУРЕНКО, директор КУ «Центр надання соціальних послуг»

Брусилівської селищної ради