14 грудня в Україні з 2006 року вшановують учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Напередодні цього дня впродовж 12 років в Дніпропетровську проходив Міжнародний фестиваль пісні «Чорнобильські мотиви», учасниками якого  неодноразово були і творчі колективи та окремі  виконавці Житомирщини. Переможцями цього престижного фестивалю в номінації «Кращий ансамбль» були-  народний колектив «Чарівниця» Брусилівського РБК (двічі), гурт «Дзвін» Приворотського СБК Брусилівського району, тріо «Спокуса» Коростенського РБК. Дипломом лауреата фестивалю в номінації «Кращий соліст-вокаліст»  було  нагороджено Марію Титаренко, ученицю Приворотської  ЗОШ Брусилівського району, а в поетичному конкурсі «Зірка полину» в номінації «Кращий декламатор» дипломантами в різні роки були Валентина Васьковець (с.Осівці Брусилівського району), Лілія Бех (Коростень, РБК), Ольга Андреєва (двічі), Анна і Настя Шкіль- гуртківці Брусилівського Будинку культури. В рамках фестивалю кожного року проводилась виставка робіт прикладного і декоративно-ужиткового мистецтва, на яких представлялися вироби з квілінгу Вікторії Петрівської (Брусилівський ЦДЮТ «Мрія»), вишиті бісером ікони та картини  Марії  Кашперської і Тетяни Лаворчук, роботи чудових майстрів народного мистецтва Брусилівщини- гончарні вироби  Івана і Данила Решти, вироби з кукурудзяного листя, виготовлені Ганною Куриленко,  та картини Аркадія Поліщука. Всі роботи наших народних умільців відзначалися дипломами організаторів фестивалю, а окремі  їхні  вироби учасники та гості фестивалю купували на згадку як сувеніри.

Г.Андреєва, голова Брусилівської районної організації «Союз Чорнобиль»