Сьогодні Брусилівщина  вшановує подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відзначають щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком електростанції.

Цього дня були  покладені квіти  до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» Брусилівським селищним головою Володимиром Габенцем, головою Брусилівської районної державної адміністрації Сергієм Бакуменком та учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, що аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Внаслідок катастрофи прямого радіаційного ураження зазнала велика частина території України, де постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти.

Іван Редчиць

ВКЛОНИСЬ, УКРАЇНО

Вклонись, Україно, героям Чорнобиля ,
І  всім, хто ішов на палаючий блок.
Ти знаєш їх вірними, ніжними, добрими,
Овіяний мужністю – кожний тут крок.

Вклонися, народе, героям Чорнобиля,
До серця палкого синів пригорни,
Щоб діти й онуки їх  стали хоробрими,
Бо стогнуть дерева й кричать полини.

Вклонімося, люди, героям Чорнобиля,
Що глибоко в пам'ять народу вросли.
Я бачив – спинились вони перед обрієм ,

І тихо у сиве безсмертя пішли...

Вірш "Вклонись, Україно" читає Валерія Смірнова