18 вересня в Брусилів з’їхалося багато відомих особистостей з усієї України, яким не байдужа доля України, її віковічні культурно-мистецькі традиції та духовні багатства. Батьківщина Івана Огієнка  зустрічала лауреатів премії його імені та численних гостей, які відвідали краєзнавчий музей імені І. Огієнка та побували  в новозбудованому Свято-Воскресенському храмі. Побували гості Брусилівщини біля «огієнківської криниці», а також відвідали місце, де знаходилася батьківська садиба Івана Огієнка та поклали квіти до символічного каменя.  Були покладені  квіти і до пам’ятника одного із засновників премії імені І.Огієнка, нашого земляка Олексія Опанасюка, розташованого біля приміщення дитячої музичної школи.

               25-та ювілейна церемонія вручення премії імені Івана Огієнка відбулася в Брусилівському селищному Будинку культури. Лауреатами цьогорічної премії у п’ятьох номінаціях стали- «Література»- Шкраб’юк Петро Васильович, «Наука»- Скорик Михайло Тихонович, «Освіта»- Микитюк Володимир Ількович, «Мистецтво»- Андрійчук Петро Олександрович, «Громадська, політична та духовна діяльність»- Майборода Вячеслав Михайлович та Купрійчук Василь Михайлович. Брусилівський селищний голова Володимир Габенець подарував всім лауреатам книги Миколи Тимошика і Романа Коваля. До речі, за 25 років лауреатами премії стали вже 147 діячів, які творили і збагачували українську культуру, освіту, науку та духовність. Дана премія є другою в Україні багатогалузевою премією після Шевченківської.

     В зв’язку з карантинними обмеженнями, на жаль, не було під час вручення премії традиційного концерту, не змогли прибути на торжество і численні гості та глядачі. Але всі, хто був на урочистому зібранні в Будинку культури, мали чудову нагоду поспілкуватися з лауреатами премії імені І.Огієнка, сфотографуватися на пам’ять та переглянути виставку робіт майстра народної творчості Аркадія Поліщука.

                               

 

                   Г.Андреєва, методист СБК