У відповідності до Указу Президента України від 23 серпня 2019 року №621 «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» встановлено 29 серпня як День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
     Згадаймо ті страшні дні 2014 року - 18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу значних сил регулярних російських військ 23—24 серпня у тил українського угрупування з території РФ, а також через дезертирство окремих українських підрозділів, іловайське угрупування опинилося в оточенні. У ніч з 28 на 29 серпня Путін звернувся до «сил ополчення» із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня о 6:00 російський офіцер прибув до селища Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами… Колони були розстріляні на марші… Більше чотирьох сотень наших захисників загинуло, понад 600- поранено, більше сотні було взято в полон, понад 20 вважаються безвісті пропавшими… Бої під Іловайськом стали одним з переломних моментів війни на сході України: Збройні сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони… 
    Сьогодні в Брусилові біля пам'ятника синам і дочкам, які загинули за незалежну Україну, які боролися за права та свободу українського народу і загинули під час Революції гідності- героїв «Небесної сотні», та героїв, які полягли в бойових зіткненнях з російсько-терористичним агресором на сході України, зібралися брусилівчани, щоб вшанувати їх пам'ять та подякувати всім, хто захищав і захищає мир на Україні впродовж цих п’яти тривожних років. Болем і печаллю були пронизані слова всіх, хто виступав на зібранні- голови Брусилівської районної ради Ніни Рафальської і керівника апарату Брусилівської райдержадміністрації Любові Павлюк, Брусилівського селищного голови Володимира Габенця і учасника АТО Андрія Ненюка. В скорботі схилили голови всі присутні, вшановуючи світлу пам'ять загиблих захисників хвилиною мовчання та під час поминальної панахиди, яку провів Олег Романина, настоятель Свято-Воскресенської церкви Православної церкви України, міцно стиснули кулаки та ледь стримували сльози наші земляки-герої, учасники бойових дій.Також були покладені квіти до пам'ятника нашому землякові Юрію Жабенку, який загинув під час проведення антитерористичної операції на Сході нашої держави. В тривожний час непросто говорити….

     Всі мріємо, що скінчиться війна... І буде спокій у кожній родині, і буде мир на рідній Україні.


Г.Андреєва, методист СБК