У Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою», та Мінрегіоном України відбувся круглий стіл «Реформа децентралізації влади: стан та подальші кроки» за участі команди Житомирського Центру, голів ОТГ, обраних депутатів-мажоритарників Житомирської області Ігора Герасименка, Богдана Кицака, Сергія Кузьміних, Володимира Арешонкова та Тетяни Грищенко, а також директора Агенції регіонального розвитку Артема Сачука.

«Цей захід ми ініціювали аби обговорити подальші кроки впровадження реформи децентралізації та формат укрупнення районів. Крім того, сьогодні вже є бачення Мінрегіону про подальший розвиток реформи й це стимулює нас до обговорення та пошуку рішень у дискусійних питаннях. Обрані депутати вже у вересні мають взятись за реформи тому необхідно показати стан та її перспективи у регіоні», - наголошує Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру.

    За п’ять годин роботи учасники круглого столу обговорили проблеми розвитку громад, податкової бази ОТГ та необхідності її розширення, важливість запровадження низки державних програм підтримки та реформування районів.

    Також, команда Житомирського Центру презентувала свою роботу по сферах діяльності. Кожен радник розповів про ті проблеми з якими стикаються громади та запропонував низку рішень для їх вирішення.

«Структура надходжень до бюджетів громад свідчить про необхідність диверсифікації джерел наповнення бюджету та розширення податкової бази. Це, у свою чергу, має бути підтриманим у парламенті, адже без цього вплинути на ситуацію, коли 60% бюджету це ПДФО, яке сплачує один великий платник – містить загрозу зробити цю громаду неспроможною. Тому – розширити податкову базу, незмінність податкового законодавства та змусити підприємства сплачувати податки за місцем здійснення діяльності», - радить Сергій Продоус, радник Житомирського Центру.

    Також учасники круглого столу обговорили потребу прийняття низки законопроєктів для прискорення децентралізації. Зокрема:

№8051 Про засади адміністративно-територіального устрою України.

№8369 Про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

№9515 Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

№7467 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури добровільного об'єднання територіальних громад.

№7447 Проєкт Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування регіонального розвитку.

№7308 Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо суб'єктів добровільного об'єднання громад.

№4091 Про внесення змін до деяких законів України щодо виборів старост.

№7118 Про прийняття за основу проєкту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин.

№6743 Проєкт Закону про міські агломерації.

№6641 Про внесення змін до деяких законів України щодо утворення, реорганізації й ліквідації, найменування і перейменування місцевих державних адміністрацій.

№6636 Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їхніх меж.

«Ці закони допоможуть нам швидше розвиватись та пройти етап становлення з мінімальними потрясіннями. Ми маємо сьогодні гарні стартові позиції та для переходу від утримання до розвитку потрібен поштовх», - ділитьсяГригорій Рудюк, голова Новоборівської селищної ради.

    Ігор Герасименко, обраний народний депутат, наголосив на необхідності сталої комунікації всіх учасників впровадження реформи децентралізації. На думку обранці, важливо визначити пріоритетні напрямки роботи, напрацювати рішення та впроваджувати, адже люди чекають змін вже сьогодні.

«На початку вересня відбудеться перше засідання нового Парламенту. Зараз ми працюємо над пошуком цих рішень, аби з першого дня розпочати роботу. Сьогодні ми отримали багато інформації й вона буде корисною для нас у цьому процесі», - говорить Ігор Герасименко, обраний депутат.

    В результаті учасники круглого столу домовились розпочати процес консультацій з громадами з питання укрупнення районів та формування мережі ОТГ для визначення показників та підходів згідно з якими буде відбуватись укрупнення самих ОТГ.

    Домовились у вересні та жовтні провести зустрічі із представниками громад та обговорити ці питання. Також, депутати згодились долучитись до діяльності робочої групи із впровадження наступного етапу реформи децентралізації, на якому необхідно заслухати голів громад, які згідно з пропозиціями Мінрегіону, мають низький рівень спроможності та можуть бути об'єднанні з іншими ОТГ.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису