Фестиваль народної творчості  «Фольклорне намисто»

Дата: 20.06.2019 11:24

На Трійцю в  місті Коростишеві пройшов  обласний фестиваль народної творчості «Фольклорне намисто». Організаторами фестивалю були управління культури облдержадміністрації, Житомирський обласний Центр народної творчості Житомирської обласної ради і відділ культури та туризму Коростишівської міської ради. Фестиваль проводився з метою відродження та популяризації народної обрядовості весняно-літнього циклу, виявлення нових аматорських фольклорних колективів Житомирщини, залучення різних вікових груп населення до вивчення, збереження та популяризації нематеріальної духовної культурної спадщини українського народу.

Фестиваль розпочався на імпровізованій сцені Коростишівського парку представленням  обряду «Водіння куста», який побутує на Поліссі. У  фестивальній програмі взяли участь фольклорні колективи та окремі виконавці з Хорошівського, Черняхівського, Бердичівського, Новоград-Волинського, Андрушівського, Брусилівського, Житомирського, Коростенського та  Коростишівського районів. Дитячі, молодіжні та дорослі аматорські художні колективи- фольклорні гурти, ансамблі народної пісні, музики і танцю, троїсті музики, колективи малих форм, окремі виконавці представили автентичний та оброблений стилізований фольклор народної обрядовості Житомирщини, українські народні пісні та мелодії. Дипломантами «Фольклорного намиста» стали народний фольклорний колектив «Калина» Брусилівського селищного Будинку культури (керівник К.Федишина), народний вокальний ансамбль «Калинонька» Биківського сільського клубу (керівник І.Чміль), аматорський колектив «Чисті криниці» Озерського сільського Будинку культури (керівник О.Дрогушевська) та народний вокальний ансамбль «Молодички» Ставищенської сільської ради (керівник Т.Царенко).  В парку також були представлені  роботи місцевих майстрів декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва й майстрів народної творчості, тож бажаючі мали можливість придбати на згадку сувеніри та взяти участь в майстер-класах, які проводились в «Майстерному містечку». По завершенню виступів колективів всіх учасників обласного фестивалю народної творчості «Фольклорне намисто»  організатори частували запашним кулішем та смачною рибною юшкою.

Г.Андреєва, методист СБК