17 квітня 2019 року у м. Києві відбулася презентація історичного роману Володимира Святненка «Самурай. Українська історія». Розвиток сюжету роману відбувається на тлі справжніх історичних подій початку ХХ століття. У ньому в головних рисах відтворено побут, повір’я, звичаї японського і українського народів, їх національний дух. Червоною ниткою через увесь твір проходять ідеї козацького та самурайського романтизму, а сам роман насичений гострими ситуаціями, пригодами, таємницями, могутніми національними характеристиками,  а також усною народною творчістю у вигляді легенд, переказів, притч. Значне місце відведено коханню.

Презентація книги Володимира Святненка «Самурай. Українська історія», яка відбулася у Національному музеї літератури  України, проходила незвичайно, не за усталеними письменницькими сюжетами, а оригінально – у формі творчого вечора з елементами українського і японського фольклору.

Розпочався мистецький захід з майстер-класів з японської каліграфії та орігамі, які проводили майстрині Енрі Ояма та Олена Шапаренко, а також виставки колекції старовинних українських хусток Людмили Грабовенко і ляльок-мотанок майстрині Наталії Дубицької.

У актовій залі Національного музею літератури виступали відомі письменники, літературознавці, історики, краєзнавці, знані знавці української культури. Зокрема, в обговоренні книжки та концертній програмі взяли участь: Ніколайчук Ірина Анатоліївна – літературознавиця, Букет Євген Васильович – письменник, член Правління Національної спілки краєзнавців України, редактор газети «Культура і життя», Галайко Богдан Миколайович – український військовий історик та громадський діяч кандидат історичних наук, Капранов Сергій Віталійович – японознавець, Кікін Анатолій Володимирович – японознавець, голова Громадської організації «Культурний Центр «САН», Андрійчук Петро Олександрович – заслужений працівник культури України та заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Дарничанка», Максименко Сергій – майстер гри на японській флейті  сякухаті,  Попова Алла Борисівна – естрадна співачка, телеведуча, народна артистка України, Силенко Тарас Вікторович – кобзар, заслужений артист України, Жукова Ніна – співачка, солістка Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок», заслужена артистка України, Рафальська Ніна Анатоліївна – голова Брусилівської районної ради, Габенець Володимир Васильович – Брусилівський селищний голова.