Щорічний конкурс читців, присвячений 148-й річниці від дня народження Лесі Українки та 205-й річниці від дня народження  Тараса Шевченка серед школярів Брусилівщини був проведений 27 лютого в залі Брусилівської дитячої музичної школи. Організаторами конкурсу є відділ культури, туризму та діяльності засобів масової інформації та відділ освіти і спорту Брусилівської селищної ради. Метою конкурсу є популяризація української мови, творчості Лесі Українки і Тараса Шевченка, класичної та сучасної української поезії, виявлення мистецьких талантів серед школярів Брусилівщини, представлення їх на районних та обласних конкурсах і фестивалях. Журі в складі Філоненко Л.М.- начальника відділу культури, туризму та діяльності засобів масової інформації селищної ради, Кіщенко Ю.Г.- завідувача методичного кабінету відділу освіти і спорту селищної ради, та Івасенко Т.В.- методиста Брусилівського селищного Будинку культури, при визначенні переможців враховувало рівень репертуару та виконавської майстерності школярів, їх сценічну культуру. Слід зазначити, що в конкурсі взяли участь 60 школярів різних вікових категорій (це значно більше порівняно з попередніми роками), які представляли 10 загальноосвітніх навчальних закладів та трьох клубних установ нашої громади. Впродовж двох годин школярі читали твори Лесі Українки і Тараса Шевченка (кожен із учасників на вибір представляв один твір) і за результатами конкурсу  визначено переможців за I, II, III місця в трьох вікових категоріях:

   - Категорія до 10 років-  1-е місце – Шепетчук Дарья (Соловіївська ЗОШ) і Майстренко Олександра (Осівецький НВК), 2-е місце - Смірнова Валерія (Брусилівський СБК), Якимчук Вероніка (Лазарівський НВК) і Демянчук Ірина (Биківська ЗОШ), 3-є місце - Шкіль Анна і Цалко Софія (Брусилівська гімназія).

    - Категорія 10-13 років- 1-е місце – Лінчук Єлизавета (Брусилівська ЗОШ №1) і Ткаченко Анна (Водотиївський НВК), 2-е місце – Пінчук Поліна (Лазарівський НВК) і Лісовий Назар (Хомутецька ЗОШ), 3-є місце – Приходько Іван (Осівецький НВК) та Пятниківський Дмитро (Брусилівська ЗОШ №1).

     - Категорія понад 13 років-  1-е місце – Миколайчук Іванна (Брусилівська ЗОШ №1), Шкіль Анастасія (Брусилівська гімназія) і Загоруйко Владислава (Биківська ЗОШ), 2-е місце – Бризінська Надія (Осівецький НВК) і Романина Олена (Брусилівська гімназія), 3-є місце -  Ворническу Руслан (Биківська ЗОШ) і Сливка Софія (Брусилівська гімназія). Організатори конкурсу щиро дякують всім дітям, які взяли участь в конкурсі читців, вчителям і батькам за допомогу в підготовці конкурсантів. Переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами та призами під час заходів до Міжнародного дня захисту дітей, а також візьмуть участь в обласному конкурсі читців творів Т.Шевченка в м.Житомирі та в культурно-масових заходах, які проходитимуть в Брусилові.

          

             

                                                 Г.Андреєва, методист СБК