І знову на засіданні літературно-мистецького об’єднання «Жива вода» ми познайомилися із захопленнями наших талановитих земляків. Керівник «Живої води» Філоненко Л.М. представила клуб «Матусі» з Привороття, роботи А.Поліщука та В.Макаренко з Брусилова і запросила переглянути їхні роботи. Клуб «Матусі» об’єднує жінок різного віку і, як зазначила його керівник Ірина Угніч, на його засіданнях разом з мамами вироби допомагають виготовляти і діти. На зустрічі були представлені вироби з печворку- ковдра, корзинки, ляльки, сумки, накидки на подушки та інші привабливі речі, які виготовлені із клаптиків тканин та синтапону. Кожна робота виконана з любовю і фантазією та використовується в повсякденному житті, особливо подобаються дітям іграшки. На засіданні відбулася прем’єра колядки, автором якої є І.Угніч, а також прозвучала пісня «Щебетала пташечка» у виконанні найменшеньких учасників клубу Насті Угніч та Іллі Шишковського.

   Брусилівчани вже мали можливість бачити роботи Аркадія Поліщука, бібліотекаря Брусилівської гімназії імені Г.О.Готовчиця, а от на цій зустрічі були представлені нові- портрети Ліни Костенко, Богдана Ступки і Тараса Шевченка, кожен з яких є майстерно і талановито відтворює характер та образ видатних українців. Почав випалювати Аркадій Анатолійович у 2014 році- першою роботою був образ козака, а далі захопився цим видом мистецтва і зараз його роботи є не тільки в гімназії, а й в Києві та Житомирі- створені ним портрети Станіслава Боклана, Миколи Покропивного і Володимира Габенця подаровані героям. Роботи- намальовані квіти і пейзажі, створені в стилі «пірографія» портрети і картини природи- представлялися на обласному конкурсі любительських об’єднань, на Міжнародному фестивалі «Чорнобильські мотиви» в м.Дніпро, на районних виставках, а наприкінці 2018 року за поданням відділу культури, туризму та ЗСІ селищної ради рішенням колегії управління культури і туризму облдержадміністрації Поліщуку А.А. присвоєно звання «майстер народної творчості».

   Перші роботи- зв’язані гачком серветки Валентина Макаренко виготовила ще в 5-му класі, а потім вже навчилася працювати і спицями. На зустрічі вона представила прекрасні вироби, які є справжніми витворами мистецтва- жилетки, плаття, светри, кофти, кардигани, шарфи, які створює для себе та рідних, а ще щедро дарує друзям і знайомим. Як сказала Валентина Альбінівна, в’яже скрізь, як тільки є можливість- і вдома, і на курсах, і навіть в лікарні (коли проходила курс лікування), адже в’язання допомагає заспокоюватись і створює хороший настрій. Працює Макаренко В.А. заступником директора Брусилівської гімназії, а на уроках трудового навчання ознайомлює школярів з технікою рукоділля, підготувала на конкурс підручник «Практикум рукодільниці».

   Звучали на засіданні любительського об’єднання «Жива вода» поетичні вітання від О.Гаєвської, «Київський вальс» у виконанні Ігоря Демченка, учня ДМШ, та музичні твори у виконанні викладачів музичної школи. А по завершенню зустрічі відбулися фотосесії біля виставки робіт, і глядачі мали можливість спілкуватися з героями засідання та зробити індивідуальні замовлення на виготовлення виробів. Дякуємо всім за участь в засіданні і чекаємо нових зустрічей!

      

 

Г.Андреєва, методист СБК