Фото без опису                               

Які послуги увійдуть у програму «Безкоштовна діагностика» з липня 2019 року

 Передбачається,    що   з липня 2019 року   Національна   служба   здоров’я  оплачуватиме  54 діагностичні  та лікувальні послуги  за направленням  сімейного   лікаря, терапевта  або педіатра.

           Можна буде безоплатно  пройти обстеження  на поширені  хвороби внутрішніх органів, серця,  легень та найбільш  поширені  види онкології  у чоловіків  та жінок.

            Для пацієнтів  це означає, що  не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату та плівку для рентгену, — НСЗУ покриє  вартість послуг,  включених   до програми.

           «Безкоштовну діагностику» зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з Національною службою здоров’я.   Пацієнт сам обере, до якого медзакладу звертатися. На програму в Держбюджеті-2019  закладено 2 млрд грн.

             Планується, що в програму «Безкоштовна діагностика» увійдуть: 12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба сімейному лікареві. Мамографія і 5 видів рентгену: грудної клітки, суглобів, хребта, кісток і приносових пазух. Ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і два види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи. 6 видів  УЗД: шлунково-кишкового  тракту, нирок, сечового міхура, артерій ніг, щитоподібної та молочних залоз. 4 види біопсії під контролем УЗД: щитоподібної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз. Видалення новоутворень: м’яких тканин та шкіри, в носі, гортані, вухах.

   Також «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження та операції одного дня:

 • стравоходу;

 • шлунка;

 • дванадцятипалої і товстої кишки;

 • сечового міхура;

 • трахеї та бронхів.

            Планується, що програма «Безкоштовна діагностика» запрацює з липня 2019 року і стане наступним кроком трансформації системи охорони здоров’я. Національна служба здоров’я почне оплачувати діагностичні послуги за направленням сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» на рівні амбулаторної спеціалізованої медичної допомоги.

           До програми «Безкоштовна діагностика» зможуть приєднатися комунальні поліклініки, лікарні, приватні діагностичні центри, які уклали договір з Національною службою здоров’я.

           Заклади, що приєднаються до програми, повинні будуть розмістити на дверях наліпки «Безкоштовна діагностика».

                                                                                     

      З матеріалів «Дайджесту змін в охороні  здоров’я»