3 грудня Міжнародний день  осіб з інвалідністю.  Цей день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року. Це не свято, а день, що покликаний привернути увагу до проблем  людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Головне завдання: зробити все можливе, щоб особи з інвалідністю адаптувалися до життя, не залишилися наодинці в чотирьох стінах.

          На території Брусилівської селищної ради проживає  більше 900 людей з інвалідністю. Майже 300 з них отримують соціальні послуги в КУ «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради. 119 осіб з інвалідністю першої групи з нагоди  3 грудня отримали в листопаді  матеріальну допомогу. Цій категорії осіб впродовж року селищна рада виділяла також матеріальну допомогу на лікування. Обстежено матеріально-побутові умови проживання 240 осіб з інвалідністю, одній особі надано путівку в інтернатну установу. В  Дивині, Яструбенці, Дубрівці та Ястребні працюють два фахівці з фізичної реабілітації КУ «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради, які в числі ще 25 працівників за кошти селищної ради здобувають вищу освіту у ВНЗ Відкритий Міжнародний університет розвитку людини «Україна». Більше ста осіб з інвалідністю забезпечено засобами технічної реабілітації завдяки співпраці з міжнародними благодійними фондами. Їм надається переважне право при працевлаштуванні. Забезпечується доступність осіб з інвалідністю до об’єктів громадського призначення. Рішенням сімнадцятої сесії Брусилівської селищної ради від 10 травня 2018 року № 537 в центрі соціальних послуг було створено службу з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та подані всі необхідні документи  до Міністерства соціальної політики для  отримання спец автомобіля. 6 липня 2018 року відбулось засідання робочої групи Мінсоцполітики з розподілу автомобілів. 60 громад подали заявки на отримання спецавтомобіля. Робоча група вибрала 28. В числі обраних  і Брусилівська селищна рада. Автомобілі будуть розподілятися в порядку черговості подачі документів. Ми в списку під № 7.  З порядком перевезення особи з інвалідністю будуть ознайомлені  додатково після отримання автомобіля. Сподіваємось, що ця подія буде мати місце в грудні цього року.

      Сьогодні керівники Брусилівської селищної ради, районної державної адміністрації, районної ради, більшості установ та організацій, підприємці відвідали осіб з інвалідністю за місцем їх проживання. Голова Брусилівської селищної ради Володимир Габенець разом з директором КУ «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради Валентиною Мазуренко побували в осіб з інвалідністю першої групи, жителів Брусилова Галини Добровольської та Миколи Ніконенка. Галина Корніївна повідала про свій нелегкий життєвий шлях, про рідних людей, яких забрали небеса в молоді роки, про єдину сестру, якої також вже немає. Бачити цей світ своїми очима також не судилось жінці. А якою була колись рукодільницею, про це свідчать картини, вишиті її руками. А ще Галина Корніївна дуже любить кімнатні квіти. Не залишають жінку наодинці з бідою рідні племінниці та соціальні робітники центру соціальних послуг Наталія Булгакова і Степан Різнічук: прибирають в будинку, сніг розчищають, перуть, прасують, готують обіди, купують продукти харчування та промислові товари, оформляють державні соціальні допомоги, діляться добрим словом.

 

 

 

В.МАЗУРЕНКО, директор КУ «Центр соціальних послуг»

Брусилівської селищної ради