Кредитні канікули для військовослужбовців

Дата: 04.12.2018 12:09

До Брусилівського бюро правової допомоги звернувся Петро Петренко (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, - прим. автора). Чоловіка цікавило, чи може він не платити відсотки за користування кредитом у зв’язку з тим, що він є військовозобов’язаним призваним на військову службу. Роз’яснення, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці Брусилівського бюро правової допомоги.

Кому і на який термін?

Військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються (відповідно до п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

Алгоритм дій

Для зупинення нарахування банком відсотків за користування кредитом в такому випадку необхідно особисто або через представника звернутись до установи банку із відповідною заявою про звільнення від сплати відсотків, комісій, штрафів по кредиту. Представник особи позичальника повинен мати нотаріально завірену довіреність, де вказана можливість довіреної особи підписувати кредитний договір та зміни до нього від імені мобілізованого позичальника.

До заяви необхідно додати копії документів, що посвідчують особу позичальника або його представника та документи, що підтверджують пільговий статус, наприклад:

-військовий квиток з відмітками про призов/мобілізацію та їх дату,

-довідку про призов військовозобов’язаного на військову службу, виданою військовим комісаріатом або військовою частиною, із зазначенням дати мобілізації, підписаною начальником (командиром) та скріпленою печаткою,

-виписку з наказу про зарахування до списків особового складу військової частини (для резервістів), із зазначенням дати мобілізації, підписаною начальником (командиром) та скріпленою печаткою.

Більше інформації про проект “Я МАЮ ПРАВО!” - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Відділ «Брусилівське бюро

правової допомоги»