Фото без опису

1. Найменування організатора громадського обговорення -  Брусилівська селищна рада Житомирського району Житомирської області

2. Ініціатор громадського обговорення -  Брусилівська селищна рада Житомирського району Житомирської області

3. Мета: врахування думки жителів Брусилівської громади щодо зміни типу, найменування та затвердження Статуту в новій редакції Осівецької гімназії Брусилівської селищної  ради

 Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

І. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

ІІ. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

ІІІ. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

 Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

  Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»     (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

 Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів.

 Значна видаткова частина бюджету Брусилівської територіальної громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Середня наповнюваність класів у закладах освіти становить 13,3 учні.

  Значною проблемою залишається утримання та належне функціонування шкіл із малою наповнюваністю учнів. Так, у Осівецькій гімназії Брусилівської селищної ради у поточному навчальному році навчається 40 учнів, вартість утримання одного учня даного закладу становить 109 531 грн. Такі затрати (які у 2-3 рази перевищують не лише вартість утримання учня у школах, де вона найнижча, а й середній показник по громаді) спрямовуються не на розвиток галузі чи забезпечення якості освіти, а виключно на оплату праці, утримання приміщення та сплату комунальних платежів. Для порівняння  -  у Морозівській гімназії у поточному навчальному році навчається 119 учнів, вартість утримання одного учня даного закладу становить 60 144 грн., а у Ставищенській гімназії  навчається 87 учнів та вартість утримання одного учня даного закладу становить 46 906  грн. Звертаємо увагу на те, що у порівнянні використовуються тільки гімназії.

 Окрім того, у школах з малою наповнюваністю учнів один учитель, як      правило, викладає кілька навчальних предметів, а у класах, де менше 5-ти учнів організовано індивідуальне навчання, відсутня повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота, що не сприяє соціалізації учнівської молоді, учні таких шкіл не беруть участь у олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях. Є також проблеми з організацією харчування у таких закладах, медичного обслуговування дітей тощо.

  Відповідно до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015р. №6 зі змінами та доповненнями: «За рахунок субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 року фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб».

 На сьогодні єдиним оптимальним завданням  у вирішенні проблеми малокомплектності шкіл є оптимізація мережі, зокрема реорганізація Осівецької гімназії Брусилівської селищної ради у початкову школу. Таким чином, ми збережемо приміщення, молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів  працюватимуть у звичних умовах. Учнів 5-9 класів даного закладу планується підвозити до смт Брусилів шкільним автобусом. Вивчається питання працевлаштування вчителів в школах громади.

 Формат проведення громадського обговорення: пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 12601, Житомирська область, смт Брусилів, вул. Митрополита Іларіона, 50 (відділ освіти та спорту Брусилівської селищної ради), електронна адреса:  osvita@brusylivska-gromada.gov.ua. 

 Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі закладу громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом гімназії.

 До участі в обговоренні запрошуються мешканці Брусилівської територіальної громади.

5. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення або 12601, Житомирська область, смт Брусилів, вул. Митрополита Іларіона, 50 (відділ освіти та спорту Брусилівської селищної ради), електронна адреса:  osvita@brusylivska-gromada.gov.ua. 

6. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Приходько Світлана Василівна – заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів. Контактна особа – Демянчук Людмила Миколаївна, головний спеціаліст  відділу освіти та спорту Брусилівської селищної ради, тел. 3-04-37.

7. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті   відділу освіти та спорту Брусилівської селищної ради

Додатки:

1)проєкт рішення Брусилівської селищної ради «Про зміни типу, найменування та затвердження Статуту в новій редакції Осівецької гімназії Брусилівської селищної  ради».

Провести оптимізацію мережі закладу освіти наступним чином:    

                                                                                                                                    

Змінити тип та найменування Осівецької гімназії Брусилівської селищної ради  на Осівецьку початкову школу Брусилівської селищної ради

 

№ в системі

15631

 

Код ЄДРПОУ

22067469

 

Повна назва

Осівецька гімназія Брусилівської селищної ради

 

Коротка назва

Осівецька гімназія

Форма власності

комунальна

Рівень освіти

Перший (початкова) та другий (базова середня освіта)

Тип ЗЗСО:

Гімназія зі структурним підрозділом дошкільної освіти та початковою школою

Індекс

12606

Адреса

Україна, Житомирська область, Житомирський район, с.Осівці, вул. Червона, 1А

E-mail

osivetska.gymnasiym@gmail.com

Директор

Бісик Валентина Вікторівна

Територія обслуговування

село Осівці

Спроможність закладу освіти (учнів та вихованців):

108+50

Кількість учнів:

40 учнів, 15 вихованців

Кількість персоналу:

24

Кількість класів:

7 класів, 1 група

Кількість приміщень:

12

                                                                                                                                      

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

 СЕСІЇ  БРУСИЛІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ СКЛИКАННЯ

Про зміну типу, найменування

та затвердження статуту в новій редакції

Осівецької  гімназії

Брусилівської селищної ради