Просто розмовляйте з нею, вислуховуйте, ставте загальні запитання (наприклад, запитуйте про її самопочуття, про буденні справи);

Не потрібно говорити, що «ви знаєте, що відчуває людина», «їй пощастило залишитися живою» – кожен проживає досвід по-своєму, не намагайтеся применшити пережитий людиною досвід.

Пам’ятайте, що в час повномасштабної війни всі ми дуже страждаємо від стресу. Стрес може виникати через емоційно-важкі події, вплив на нас інших людей, і проявлятися гостро або навпаки бути тихим, але постійним, коли ми безперервно тривожимося.

Усі ці стани призводять до такого явища, яке називають «психотравма». І сьогодні майже всі ми маємо вчитися підтримувати одне одного.

Питання допомоги собі та іншим у ситуації стресу війни вивчали під час третього тренінгу в межах проєкту «Чекаємо на твоє повернення».   Проєкт впроваджується в межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.

USAID Ukraine - USAID Україна

Розбудова стійкої системи громадського здоров’я