Фото без опису   Не всім потрібні ці пігулки, адже вони можуть як врятувати, так і нашкодити, наголошують медики. Що треба знати (поради МОЗ та лікарів):

1. Приймати йодид калію треба лише після офіційного сповіщення і лише одноразово.
  2. Оптимальний ефект препарат має при прийомі не раніше, ніж приблизно за шість годин (щонайменше за три години) до того, як радіоактивна хмара сягне території.
  3. Йодид калію залишається ефективним і одночасно з надходженням хмари і також протягом шести-восьми годин після.
  4. Через 14 годин після зараження радіоактивним йодом ефективність йодної профілактики зменшується до 50%.
  5. Через 24 години йодна профілактика неефективна й навпаки шкодить

Які дози пігулок калію йодиду приймати:

• діти від одного місяця до трьох років — 32 мг,
  • діти 3-12 років — 62,5 мг,
  • підлітки 12-13 років та дорослі до 40 років — 125 мг,

Кому протипоказані ліки:

Людям віком понад 40 років — за винятком вагітних жінок або тих, які продовжують грудне вигодовування — приймати калію йодид не потрібно: в такому віці щитоподібна залоза не накопичує радіоактивний йод, а прийом йодиду калію може призвести до порушеннь функції щитоподібної залози, зокрема гіпотеріозу.

Крім того, профілактика йодом має винятки: це алергія на такі препарати, більшість хвороб щитоподібної залози, деякі види дерматиту та васкуліту.

Де отримати препарат.

Надаємо роз’яснення як і де отримати таблетки калію йодиду.

Згідно із наказом Міністерства охорони здоров’я від 09.03.2021 № 408 «Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії» рекомендовано йодну профілактику проводити лише після отримання офіційного оповіщення від місцевих органів влади про її початок.

Закладами охорони здоров’я первинної ланки  пігулки калію йодиду отримані за рахунок централізованих постачань від Міністерства охорони здоров’я у достатній кількості. У разі виникнення надзвичайної ситуації та після оголошення початку йодної профілактики таблетки будуть роздаватися  безкоштовно у пунктах йодної профілактики, які створені у кожній амбулаторії , а саме:

• амбулаторія загальної практики-сімейної медицини смт.Брусилів       (вул. Захисників України, 41);

• амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с.Морозівка          (вул. Миру, 204);

• амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с.Водотиї              (вул. Центральна, 20А);

• амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с.Долинівка                     (вул. Центральна, 34);

• амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с.Привороття             (вул. Шкільна, 1).