Фото без опису Брусилівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області нагадує платникам податків, що наявність боргових зобов’язань щодо податків і зборів тягне за собою нарахування пені та штрафних санкцій.

    Дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг і можливі наслідки його непогашення в установлений строк, платник може з податкової вимоги. Згідно з нормами ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (на сьогодні – це 3060 гривень). 

  Тож у випадку, коли податковий борг менше зазначеної суми, то податкова вимога платнику не надсилається, відповідно платники із сумами боргу до 3060 гривень, які не отримали податкової вимоги, можуть навіть і не знати про його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій, які застосовуються за несвоєчасну сплату податків. 

  Тому, щоб не відчувати дієвість на собі заходів стягнення, вжиття яких передбачене законодавчими актами, закликаємо платників самостійно стежити за наявністю  боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань. Особливо це стосується платників, які мають у власності чи користуванні земельні ділянки.

  Інформацію про стан розрахунків з бюджетом можна отримати в Електронному кабінеті, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/  (або через вебпортал ДПС (http://tax.gov.ua/)) після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, або на письмовий запит щодо звіряння стану розрахунків за платежами.

  У разі відсутності цифрового підпису (ЕЦП), провести звірку про наявність (відсутність) податкового боргу Ви можете завітавши безпосередньо до ЦОП Брусилівської ДПІ за адресою: 12601 смт. Брусилів, вул. Шевченка,1. Працюємо з понеділка по п’ятницю з 8.30 год до 17.00 год., обідня перерва з 12.00 год. до 12.30 год., вихідні: субота та неділя. З собою мати  документ, що посвідчує особу та довідку про РНОКПП (ідентиф.код). Довідки та консультації за тел. (04162)31090.

   Довідково: на Брусилівщині станом на 1 червня поточного року  4257  платників податків мають податковий борг у сумі менше 3060 гривень.

 


Брусилівська ДПІ

ГУ ДПС у Житомирській області