Фото без опису   2 червня 2023 року у Брусилівській громаді відбулася історична подія - урочисте відкриття новозбудованої Свято-Воскресенської церкви, меценатами будівництва якої є родина Габенців. У храмі,  який стояв на цьому місці, прийняв хрещення та вінчався видатний громадський і політичний діяч, титан українознавства, лінгвістики і теології, міністр освіти УНР, перший ректор Кам’янець-Подільського українського державного університету, професор української філології Варшавського університету Іван Огієнко.

У серпні 2014 року було освячено наріжний камінь майбутньої святині, а у стіну закладено капсулу зі зверненням до нащадків. І ось тепер, через 9 років, храм відкриває свої двері для прихожан.

З нагоди такої події до Брусилова прибув Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній, якого на кордоні Житомирської та Київської областей зустрічали Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, керівники області та району - начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, начальник Житомирської РВА Олександр Хомич та Брусилівський селищний голова Володимир Габенець.

Чин освячення храму, спорудженого на честь Воскресіння Христового, здійснив Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній, він же разом із запрошеними архієреями та духовенством провів першу Божественну літургію.

Під час урочистостей, що відбулися у Брусилові, тим, хто продовжує справу видатного українознавця і патріота, було вручено Всеукраїнську премію імені Івана Огієнка. Також відбувся фестиваль національно-патріотичної пісні «Огієнкові дзвони».

Фото без описуФото без описуФото без опису