Фото без описуПроведення профілактичних рейдів – одна з форм роботи служби у справах дітей, метою якої є здійснення контролю за батьками, які неналежним чином виконують свої обов’язки з виховання та утримання дітей, сприяння у нормалізації соціально-психологічного клімату в родинах.

Спеціалісти служби у справах дітей Брусилівської селищної ради спільно з фахівцями із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг Брусилівської селищної ради»,  з метою попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, попередження правопорушень серед неповнолітніх, створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, а також підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та захисту прав дітей у таких сім’ях, постійно проводять профілактичні рейди.

У ході рейдів здійснюються обстеження матеріально-побутових умов проживання родин в яких виховуються діти, та відвідуються сім’ї опікунів/піклувальників, в яких виховуються діти сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування.

За результатами рейдових заходів складено відповідні акти. З батьками дітей проведено роз’яснювально-профілактичну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків, дотримання санітарно-гігієнічних норм у будинках.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. Батьки, знаючи, що перебувають під особливим контролем і що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш відповідальними, намагаються створити належні умови для проживання, виховання та розвитку дітей.

Служба у справах дітей звертає увагу, що саме батьки несуть персональну відповідальність за належне виконання обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей.

 

 

           Вікторія ПОТІЙЧУК,  начальник служби у справах дітей селищної ради