Сьогодні в музеї "Дивосвіт..." був дуже насичений день, адже 21-го вересня, на Малу Пречисту, народився художник, заслужений майстер народної творчості, перший лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка Олексій Дмитрович Макаренко. 

 У музеї був організований захід до 86-ої річниці з Дня народження  митця, під час якого глядачі мали змогу переглянути відеоматеріали з архіву Ванди Тадеушівни Чайковської, де Анатолій Мефодійович Шевчук говорить про те, що "буде музей Макаренка, в який приходитиме багато людей, багато молоді, щоб доторкнутися до його мислення..."; де Олексій Макаренко створює картини, а поруч - вірна подруга - дружина Олена  Олександрівна; де житомирська дитяча письменниця Марія Пономаренко тепло згадує про подружжя Макаренків, називаючи Олексія соняхом, а Олену - Мадонною. 

  Присутні познайомилися з автором "Казки про Пухнатко" Людмилою Анатоліївною Добровольською, вчителькою української мови та літератури Корнинської школи, переглянули відео до казки, створене на основі ілюстрацій Олексія Макаренка.

  Пані Людмила подарувала музею книжечку "Казка про Пухнатко" та власний вірш про творчість митця.

 Дуже гарно виконував "Пісню про Брусилів" та "Калинові острови" народний вокальний ансамбль "Чарівниця", він і справді зачарував усіх присутніх прекрасним виконанням. 

 Олексій Дмитрович на своїх полотнах дуже часто зображував персонажів із музичними інструментами, тому були запрошені тріо бандуристів із Мистецької школи, які майстерно виконали "Думи мої, думи мої..." та "Молитву за Україну", яку весь зал слухав стоячи. 

 Рід  Макаренків представила племінниця Олексія Макаренка Людмила Миколаївна Гудзь. Вона подякувала всім, хто причетний до створення музею "Дивосвіт..." та за організацію сьогоднішнього заходу.

 Привітали зі святом Другої Пречистої та побажали всього найкращого у своїх виступах заступник селищного голови Світлана Василівна Приходько та начальник відділу культури, туризму та засобів масової інформації Лариса Миколаївна Філоненко. 

  А потім був проведений підсумок конкурсу "Химерні витвори природи". Але про це та подарунки для музею в наступному дописі)))

Олена Косарчук, директор КЗ Брусилівський музей

"Дивосвіт Олексія Макаренка"