Як отримати компенсацію власнику приміщення?

(відповідно до постанови КМУ від 19.03.2022 № 333)

  Компенсацію можуть отримувати фізичні особи власники жилих приміщень.

   За наявності нотаріально посвідченої довіреності від власника жилого приміщень на розпорядження нерухомим майном, розміщення та відповідну компенсацію може отримувати довірена особа.

  (Наприклад, власники поїхали до іншої країни, проте залишили нотаріальну посвідчену довіреність, у такому випадку розміщення і виплати можна здійснювати на підставі такої довіреності.)

   У разі, якщо власником жилого приміщення є ВПО, і ця особа безоплатно надає належне йому жиле приміщення для розміщення інших ВПО, то така особа може отримувати  компенсацію.

  (Наприклад, особа з Києва після 24 лютого знайшла прихисток в Івано-Франківську, а потім прихистила в своїй квартирі в Києві ВПО з Харкова, то вона має право на компенсацію за ВПО розміщених у Києві)

         Право власності на майно може підтверджуватися:

договорами, на підставі, яких набувається право власності (купівлі-продажу, дарування, міни);

свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією;

свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом чи консульською установою України;

свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України;

судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття права власності на нерухоме майно;

інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують набуття права власності на нерухоме майно.

 У разі, якщо жиле приміщення є спільною сумісною співвласників, компенсацію може отримувати один із співвласників за згодою іншого.

Фото без опису

Механізм отримання компенсації

  1. Зареєструвати своє житло на веб-ресурсі «Прихисток».

 

  1. Не пізніше наступного дня звернутися із повідомленням до уповноваженого органу – відділу соціального захисту населення селищної ради до якого додаються копії документів: що посвідчують особу, право власності на житловий будинок зазначений на веб-ресурсі «Прихисток» для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб.

 

  1. Не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати заяву до уповноваженого органу – відділу соціального захисту населення селищної ради у якій зазначаються прізвище, ім’я, по батькові кожної з розміщених осіб, до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу. В день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості, власник зобов’язаний подати заяву до уповноваженого органу – відділу соціального захисту населення селищної ради з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

 

  1. Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до уповноваженого органу – відділу соціального захисту населення селищної ради заяву за формою (додаток 1).

 

Виплата компенсації здійснюється лише за наявності обох заяв.

Пам’ятайте, що для отримання компенсації необхідно обов’язково подати заяву при заселенні ВПО і щомісяця подавати заяву на виплату.

 

  1. Компенсація здійснюється у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

 

          З якого моменту виплачується компенсація?

 

  Компенсація виплачується з дня розміщення внутрішньо переміщеної особи і лише після того, як розміщені особи отримують статус внутрішньо переміщених осіб.

 Нарахування компенсації можуть здійснюватися з 22 березня 2022 року - дня введення в дію постанови КМУ «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 19 березня 2022 р. № 333.

 

  Наприклад, якщо власники житла прихистили ВПО 15 березня, подали заяву про розміщення 25 березня, то отримати компенсацію у березні можна лише за період з 24 по 31 березня.  Або, якщо переселенців розмітили 25 березня, а вони отримали довідку ВПО 28 березня, то компенсація буде здійснюватися з 28 березня.