Фото без опису Про особливості вчинення нотаріальних дій у  період воєнного стану.

В умовах воєнного стану нотаріальні дії здійснюються з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» №164 від 28.02.2022 р., та відповідних змін і доповнень до неї, внесених постановою Кабінету Міністрів України № 209 від 06.03.2022р. (діють до припинення чи скасування воєнного стану).

Щодо переліку нотаріальних дій, які тимчасово не здійснюються:

• Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
  • Єдиний реєстр обтяжень рухомого майна;
  • Державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій.

Також слід відмітити, що не посвідчуються договори:

• відчуження, застави нерухомого майна;
  • договори застави/іпотеки рухомого майна;
  • не здійснюється видача свідоцтва про набуття права власності на нерухоме/рухоме майно, у тому числі, що стосується права спадщини, права власності на частку у спільному майні подружжя (колишнього майна подружжя), придбання з прилюдних торгів,  майна (аукціонів) тощо.

Про відмову нотаріуса у вчинення нотаріальних дій, які відмовляються або вчинення яких зупиняється, якщо до них звертаються :

• громадяни Російської Федерації;
  • юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства Російської Федерації;
  • юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером) з часткою в статутному капіталі 10% і більше якої є громадяни Російської Федерації, або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства Російської Федерації.

Про порядок строку прийняття спадщини:

• обмеження діє до прийняття та набрання чинності Законом України про врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором. Зокрема обмеження не поширюються на незавершені нотаріальні дії щодо засвідчення справжності підпису на заяві про вихід з громадянства Російської Федерації.

Строк для прийняття спадщини:

• за загальним правилом, строк для прийняття спадщини, тобто звернення до нотаріуса становить 6 місяців з дня смерті спадкодавця, На час дії воєнного стану строк для прийняття спадщини зупиняється, а після скасування чи припинення воєнного стану продовжується, тобто термін продовжується на вказаний час для звернення до нотаріуса.